17.05.2018 14:10 13 raz

Latem trzeba będzie zapłacić za parkowanie w Rewie

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: Google Maps

Kierowcy planujący wypoczynek w Rewie w letnie miesiące muszą się liczyć z wydatkami na miejsca parkingowe. Jak poinformowały władze gminy Kosakowo, w tej miejscowości, w przeciwieństwie do Mechelinek, zostanie wprowadzona strefa płatnego parkowania.

Serwis prasowy gminy Kosakowo poinformował, że zgodnie z uchwałą Rady Gminy Kosakowo miejscowość Rewa, podobnie jak w latach ubiegłych, objęta została strefą płatnego parkowania w okresie od 1 czerwca do 30 września. Za parkowanie płacić będzie trzeba od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–18:00.

Opłata nie będzie obowiązywała wszystkich kierowców. Zgodnie z uchwałą, zwolnieni z ponoszenia opłaty parkingowej są następujący użytkownicy dróg:

– pojazdy służbowe Urzędu Gminy Kosakowo, wyposażone w identyfikatory;

– oznakowane pojazdy służb komunalnych podczas usuwania skutków awarii (pogotowia gazowego, energetycznego, ciepłowniczego, wodno-kanalizacyjnego, trakcyjnego, sygnalizacji świetlnej) oraz pojazdy firm podczas wykonywania prac utrzymaniowych wyposażonych w identyfikatory wydawane przez zarządcę drogi;

– pojazdy służb ratowniczych, Straży Gminnej oraz Zarządu Komunikacji Miejskiej;

– pojazdy komunikacji miejskiej;

– pojazdy osób niepełnosprawnych, legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym w zakresie schorzeń narządu ruchu i neurologicznych, wydanym zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym;

– pojazdy osób dowożących i odbierających dzieci do/z przedszkola oraz uczestniczących na nabożeństwach w kościele, przy ul. Koralowej w Rewie.

Jednocześnie kosakowscy urzędnicy przypominają, że miejscowość Mechelinki nie jest objęta strefą opłat za parkowanie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...