17.05.2018 10:40 41 mike

Wejherowski KOD zaprasza na dyskusję o demokracji

Źródło: Wikipedia.pl

Wejherowski Komitet Obrony Demokracji zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Po co nam demokracja?”. Tym razem w Wejherowie będą gościć Małgorzata Chmiel, poseł na sejm VIII kadencji, oraz Tomasz Jastrun, znany pisarz, felietonista i opozycjonista z czasów PRL-u.

Przez dwie godziny wszyscy zainteresowani będą mogli porozmawiać o kondycji współczesnej demokracji. Spotkanie w Wejherowskim Centrum Kultury zaplanowano na piątek (18 maja), początek o godzinie 18:30. Tym razem w Wejherowie będą gościć Małgorzata Chmiel i Tomasz Jastrun.

Podobnie jak w przypadku I Wejherowskiego Panelu Dyskusyjnego, którego zapowiedź zamieściliśmy tutaj, będzie można wymienić się poglądami i posłuchać, jak rozumieją demokrację przedstawiciele polskich elit.

Organizatorzy panelu chcą, aby spotkania odbywały się cyklicznie. Mają służyć wymianie poglądów, ale również zachęcać do aktywności obywatelskiej, w tym do udziału w wyborach.

Małgorzata Chmiel (ur. 1 maja 1953 r. w Gdańsku) z wykształcenia jest architektem. Była działaczką Unii Wolności, od 2001 roku jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Sześciokrotnie była wybierana do Rady Gdańska (1994, 1998, 2002, 2006, 2010 i 2014), przy czym w ostatnich wyborach otrzymała największą liczbę głosów spośród wszystkich radnych. W 2015 roku wzięła udział w wyborach parlamentarnych, kandydując z listy PO w okręgu gdańskim. Uzyskała mandat posła, otrzymując ponad 13 tysięcy głosów.
Tomasz Jastrun (ur. 15 września 1950 r. w Warszawie) jest polskim pisarzem, eseistą, felietonistą, autorem książek dla dzieci. W okresie PRL był związany z opozycją demokratyczną. W sierpniu 1980 roku brał udział w strajku w Stoczni Gdańskiej. Po wprowadzeniu stanu wojennego został internowany. W latach 90. był m.in. attache kulturalnym w Szwecji, współpracownikiem Telewizji Polskiej i wielu czasopism opiniotwórczych. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W 2008 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...