16.05.2018 13:40 32 mike/TTM

Wejherowo: Prawie siedem milionów złotych na nowe rondo

Fot. TTM

W Wejherowie jeszcze w 2018 roku powstanie nowe rondo – u zbiegu ulic Chopina, Nadrzecznej i Staromłyńskiej. Inwestycja o wartości niemal siedmiu milionów złotych ma usprawnić ruch w tym rejonie miasta. W środę (16 maja) w wejherowskim ratuszu podpisano umowę z wykonawcą.

Kluczowym elementem przebudowy całego układu drogowego będzie oczywiście budowa samego ronda. Wyremontowana zostanie ulica też ulica Nadrzeczna, która obecnie jest w nie najlepszym stanie. Tam będzie przeprowadzony remont kanalizacji deszczowej i nawierzchni.

To coś więcej niż remont – to kompleksowa przebudowa bardzo ważnego i kolizyjnego skrzyżowania w mieście, prowadzącego do szpitala – podkreśla Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Nowe rondo usprawni przejazd w tamtym kierunku oraz ze wschodu na zachód. Jest to kolejny element zachodniego połączenia miasta – dodaje.

Inwestycja powinna być zrealizowana do końca listopada 2018 roku. Kluczową kwestią jest projekt organizacji ruchu, ponieważ musi być utrzymany dojazd do szpitala. Prawdopodobnie wykonawca zacznie pracę latem, co może oznaczać dodatkowe utrudnienia w ruchu.

Jeśli mamy dotrzymać zakładanego terminu, na ten element nie możemy zwracać uwagi – mówi Marek Ignatowski, przedstawiciel wykonawcy inwestycji.

Koszt inwestycji to 6,7 miliona złotych. W przyszłorocznych planach jest połączenie ulic Sucharskiego ze Strzelecką. Na ten cel jest już przygotowana dokumentacja projektowa. Wartość tej inwestycji to 15–18 milionów złotych, dlatego nie będzie ona mogła się rozpocząć jeszcze w 2018 roku.

Pozwólmy najpierw zakończyć Węzeł Kwiatowa i te inwestycje, które realizujemy, a później ruszymy z kolejnymi – podsumowuje Beata Rutkiewicz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...