15.05.2018 15:50 3 raz

Napadł na kobietę, by zrabować kartę bankomatową

Fot. KPP Wejherowo

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na terenie jednej z miejscowości powiatu wejherowskiego. Na idącą do pracy kobietę napadł młody człowiek. Na szczęście, kobiecie udało się uwolnić od oprawcy.

Jak poinformowała wejherowska policja, do tego zdarzenia doszło na początku maja, wczesnym rankiem, na terenie jednej z mniejszych miejscowości powiatu. Sprawca zaatakował kobietę idącą ścieżką.

O całym zdarzeniu pokrzywdzona powiadomiła policjantów. Z ustaleń mundurowych wynikało, że napastnik chciał zabrać jej kartę do bankomatu wraz z pinem oraz telefon komórkowy. Kobiecie udało się uciec napastnikowi – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Na miejsce wezwano kryminalnych. Stworzyli rysopis napastnika. Kilka dni później, w piątek 11 maja wejherowscy stróże prawa zauważyli na jednej z ulic Wejherowa mężczyznę, który przypominał tego opisanego przez napadniętą kobietę. Mężczyzna w wieku 26 lat został zatrzymany.

Wczoraj (w poniedziałek 14 maja – przyp. red.) został doprowadzony do sądu, a następnie tymczasowo aresztowany na okres 3 trzech miesięcy – poinformowała asp. sztab. Potrykus.

Za usiłowanie rozboju grozi 12 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...