14.05.2018 14:45 1 mike/TTM

Zebrano ponad 30 litrów krwi dla Adasia!

Fot. TTM

Mieszkańcy Luzina i okolicznych miejscowości po raz kolejny nie zawiedli. Tłumnie stawili się, by oddać krew – tym razem dla pięcioletniego Adasia z Gdyni. Łącznie udało się zebrać 31,5 litra tego życiodajnego płynu.

Przypomnijmy – w niedzielę (13 maja) odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja akcji „Pomaganie mamy we krwi”. Do godziny 13:00 przy kaplicy Matki Boskiej Różańcowej w Luzinie były zaparkowane dwa krwiobusy.

Zbieramy krew dla małego Adasia. Adam mieszka w Gdyni, natomiast jego tata pochodzi z Robakowa. Adaś już od marca leży w szpitalu, więc ta edycja zbiórki krwi, jak prawie każda, będzie dla tego dziecka duża – zachęcała Katarzyna Szczepaniak, organizatorka zbiórki.

Podczas niedzielnej akcji mieszkańcy Luzina i innych miejscowości nie zawiedli. Po ostatniej zbiórce mają już na koncie 360 litrów krwi.

To już nie pierwszy raz, kiedy mamy w Luzinie dwa krwiobusy, bo frekwencja tutaj zawsze jest oszałamiająca. Zawsze mamy ręce pełne roboty – potwierdza Katarzyna Kłosek, lekarz z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

Oprócz życiodajnego płynu, udało się uzbierać około sześciu tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na wsparcie chłopca. Do zbiórki zachęcał ksiądz Andrzej Galiński, proboszcz parafii Matki Boskiej Różańcowej w Luzinie. Adaś otrzymał też prezent – duży, zabawkowy czołg, taki jak sobie wymarzył.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

– *Otrzymaliśmy sporo pomocy od wielu ludzi, również zupełnie nam nieznanych. Bardzo jesteśmy wdzięczni za to wsparcie. Co można jeszcze zrobić? Może pomodlić się za syna… Takie akcje, jak ta w Luzinie, przyczyniają się do pomocy wielu osobom, są bardzo potrzebne. Dopiero teraz, jako ojciec chorego dziecka, zauważam, jak ta krew jest ważna – podsumowuje Marcin Pionk, tata Adasia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...