14.05.2018 13:53 0 mike/SM Wejherowo

Kolejne panie obronią się przed napastnikami

Źródło: SM Wejherowo

Oby nigdy nie było takiej potrzeby – chciałoby się dodać. Ale zdecydowanie lepiej „dmuchać na zimne” i przyswoić sobie zasady samoobrony. Z takiego założenia wyszły uczestniczki zakończonej właśnie IX edycji bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet. Z zajęć skorzystało 40 kursantek.

W piątek (11 maja) podsumowano IX edycję kursu samoobrony. Uroczyste spotkanie w wejherowskim ratuszu było też okazją do przekazania wiedzy teoretycznej z zakresu obrony koniecznej. Tę część poprowadził Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie, który przekazał również informacje, czym jest stan wyższej konieczności.

Ponadto Panie miały okazję poznać dozwolone środki przymusu bezpośredniego, na które nie jest potrzebne zezwolenie policji – dodaje szef wejherowskich strażników miejskich.

W IX edycji 31 pań spośród 40 kursantek uzyskało pozytywny wynik szkolenia. Stosowne certyfikaty wręczyła uczestniczkom Beata Rutkiewicz, wiceprezydent Wejherowa. Zajęcia praktyczne prowadził Rafał Karcz, instruktor samoobrony i trener Kardy Narodowej Juniorów w kickboxingu. Z kolei przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził Tomasz Groth, wejherowski radny i ratownik medyczny.

Źródło: SM Wejherowo Źródło: SM Wejherowo Źródło: SM Wejherowo Źródło: SM Wejherowo

Jubileuszowa X edycja kursu samoobrony dla kobiet odbędzie się w połowie września 2018 roku. O szczegółach poinformujemy na naszym portalu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...