14.05.2018 13:00 32 mike

Marszałek Stanisław Karczewski odwiedzi Wejherowo

Źródło: Stanisław Karczewski/Facebook

W najbliższą sobotę (19 maja) Wejherowo odwiedzi Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP. Polityk spotka się z mieszkańcami miasta i okolic w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Spotkanie w wejherowskim muzeum będzie miało charakter otwarty. Stanowi ono część cyklu „Polska jest jedna”. Jego ideą jest wymiana zdań między mieszkańcami a politykami oraz zaprezentowanie polityki rządu. Organizatorzy zachęcają wszystkich chętnych do udziału. Początek zaplanowano na godzinę 14:00.

Stanisław Karczewski jest od 12 listopada 2015 roku marszałkiem Senatu RP. Wcześniej był wicemarszałkiem Senatu RP VIII kadencji, senatorem VI i VII kadencji, wybranym z listy Prawa i Sprawiedliwości. Do tej partii wstąpił w 2003 roku. Swoją karierę polityczną zaczynał w latach 1998–2002 jako radny powiatu grójeckiego z listy AWS.

Mat. pras.

Stanisław Karczewski urodził się 14 listopada 1955 roku w Warszawie. Tutaj ukończył Szkołę Podstawową i Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela, a w 1981 roku – II Wydział Lekarski Akademii Medycznej. Bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu lekarza rozpoczął pracę w Szpitalu Rejonowym w Nowym Mieście nad Pilicą. Uzyskał I i II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Był kolejno: stażystą, młodszym asystentem, asystentem, starszym asystentem, kierownikiem Oddziału Pomocy Doraźnej, zastępcą ordynatora, zastępcą dyrektora, dyrektorem i ordynatorem Oddziału Chirurgicznego, a także przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”. Jest żonaty, ma dwie córki i pięciu wnuków.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...