26.04.2018 15:30 3 raz

Puck: Zapomniane miejsce zyska nowe oblicze

źródło: FB/Powiat Pucki

Zniknie wysypisko, a w jego miejsce pojawi się miejsce do parkowania, ułatwiające dotarcie na miejsce wędkarzom oraz interesantom puckiego starostwa. Teren nad stawem w Pucku zmieni się w miłe i przyjazne otoczenie.

Władze powiatu puckiego podpisały w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku umowę o dofinansowanie projektu „Parking nad stawem – zapomniane miejsce w nowej odsłonie”.

Jak podkreślają pracownicy starostwa, teren przy stawie, znajdujący się w sąsiedztwie dawnych warsztatów puckiej szkoły zawodowej, jest często odwiedzany przez wędkarzy i spacerowiczów. I przypominają, że w tym miejscu funkcjonuje także Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Wydział Architektury i Budownictwa.

Zmieniamy i zagospodarujemy nieużywany przez szkołę teren przy PCKZiU w Pucku przy ul. Kolejowej. Będzie parking oraz nowa, ładna i uporządkowana zieleń – zachwala na swoim facebookowym profilu Jarosław Białk, starosta pucki.

Estetyka to nie wszystko. Jak podkreśla włodarz powiatu puckiego, zakończona inwestycja będzie też sporym ułatwieniem dla interesantów puckiego starostwa – obecnych i przyszłych, którzy będą korzystać z usług dwóch kolejnych wydziałów na ul. Kolejowej.

Komunikacja i geodezja zostaną przeniesione do wyremontowanego budynku dawnych warsztatów w tym roku – wyjaśnia Białk.

Całkowity koszt inwestycji to nieco ponad pół miliona złotych, a dofinansowanie wynosi 300 tysięcy złotych. Inwestycja będzie realizowana ze środków pozyskanych w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju 2014–2020 Stowarzyszenia Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...