16.04.2018 09:38 10 mike

Policjanci sprawdzą prędkość na wybranych odcinkach dróg

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

W poniedziałek (16 kwietnia) na terenie województwa pomorskiego można się spodziewać częstszych kontroli policyjnych w pobliżu dróg. Działania w ramach akcji „Kaskadowy pomiar prędkości – TISPOL” będą prowadzone również w Wejherowie.

Głównym celem akcji jest zniwelowanie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci będą się starali uświadomić kierującym, jakie zagrożenia powoduje nadmierna prędkość. W akcję włączyli się również mundurowi z Wejherowa.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami trzeba jeździć cały czas, a nie tylko do momentu minięcia radiowozu policyjnego. Podczas poniedziałkowej akcji funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, podobnie jak policjanci drogówki z całego województwa pomorskiego, sprawdzać będą z jaką prędkością poruszają się kierowcy na dłuższych odcinkach drogi w naszym województwie – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Można zatem spodziewać się kaskadowych kontroli na odcinku kilku kilometrów. Oprócz prędkości, będzie też sprawdzana trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...