16.04.2018 10:35 2 mike/UM Rumia

Rumia: Pomysłodawca muralu otrzyma 17 tysięcy złotych

Źródło: Rumia.eu

W Rumi – na budynku przy ulicy Gdańskiej 24 – ma powstać wielkoformatowe malowidło, które będzie budziło pozytywne emocje. Powinno też ukazywać miasto jako nowoczesne, kreatywne i przyjazne środowisku. Takie są założenia konkursu organizowanego przez lokalne władze. Autor zwycięskiego pomysłu otrzyma nagrodę w wysokości 2000 złotych, a na wykonanie muralu – 15 tysięcy złotych.

Konkurs ma charakter otwarty. Mogą więc w nim wziąć udział zarówno profesjonalni graficy, plastycy, projektanci, jak i uczniowie, studenci czy pasjonaci-amatorzy. Ważne, by zaproponowane propozycje odznaczały się wysokimi walorami artystycznymi. Można zgłosić dowolną liczbę projektów, a ostateczny termin ich nadsyłania upływa 10 maja 2018 roku.

W ramach konkursu, na ścianie budynku, zlokalizowanego przy jednej z najbardziej uczęszczanych ulic w mieście, ma powstać mural o wymiarach 11,3 na 15,4 metra. Istotne jest wykorzystanie naturalnych elementów środowiska, znajdujących się przed ścianą budynku, czyli drzew – informuje rumski magistrat.

Autor zwycięskiej koncepcji będzie miał czas do 25 czerwca 2018 roku na wykonanie muralu. Propozycje można składać do Urzędu Miasta w Rumi (ul. Sobieskiego 7) – listownie, przesyłką kurierską lub osobiście – w zamkniętej i opisanej kopercie.

Projekty powinny być przedłożone w zamkniętej kopercie, na papierze lub folii w formacie A3 oraz w formie elektronicznej na nośniku CD lub pamięci zewnętrznej USB w plikach w jednym z następujących formatów graficznych: JPEG/PDF w minimalnym rozmiarze 2000 × 3000 px. Do projektu należy załączyć kartę zgłoszenia – czytamy w regulaminie, którego całość można znaleźć w załączniku pod artykułem.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby pełnoletnie lub całe zespoły. Więcej informacji można uzyskać w Referacie Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Rumi (p. 113), pod numerem telefonu 58 679 65 01 lub drogą elektroniczną ([email protected]).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...