16.04.2018 08:37 3 mike/mat. pras.

Wybrano nazwy roweru miejskiego – czas na głosowanie

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

„Kòło”, „Metrower” albo „MEVO” – jedną spośród tych trzech nazw będzie nosił System Roweru Metropolitalnego. Od poniedziałku (16 kwietnia) do niedzieli (22 kwietnia) internauci mogą wskazać wybraną propozycję, a przy okazji – wygrać nagrody.

Rozpoczął się II etap konkursu, którego celem jest wyłonienie nazwy dla Systemu Roweru Metropolitalnego. Pierwszy etap plebiscytu cieszył się ogromną popularnością. Do kapituły, którą tworzyli m.in. przedstawiciele lokalnych mediów, przez dwa tygodnie wpłynęły aż 1344 propozycje nazw. O rozpoczęciu konkursu informowaliśmy w tym artykule.

Wybór nie był zatem łatwy, zwłaszcza że pomysłodawcy wykazywali się dużą inwencją. Same nazwy najczęściej były związane z metropolią, regionalnością, morzem i postaciami historycznymi.

Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak pozytywną reakcją – mówi Michał Glaser, dyrektor biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk–Gdynia–Sopot. – Kapituła konkursowa przy swoim wyborze kierowała się kryteriami mającymi na celu, aby przyszła nazwa była łatwo zapamiętywalna, krótka i nie stwarzała trudności w wymowie obcokrajowcom. W trakcie dyskusji ze smutkiem żegnaliśmy się z takimi propozycjami, jak: „Metropolitalny Pomykacz”, „YoloBike”, „Neptunello”, „Pomelo” („rower pomorski”), „Merol”, „Wanoga (kaszub. „Podróż”) czy „Dorszower” – dodaje.

Ostatecznie wyłoniono trzy propozycje nazw, na które będzie można głosować przez najbliższy tydzień:

Kòło;

MEVO;

Metrower.

O tym, która z propozycji stanie się oficjalną nazwą roweru miejskiego, zadecydują internauci w otwartym głosowaniu. Swój głos można oddać na stronie internetowej konkursu. Warto pamiętać, że można głosować tylko raz, do 22 kwietnia. Uroczyste ogłoszenie zwycięzcy, który otrzyma 6-letni karnet na korzystanie z roweru metropolitalnego, nastąpi 24 kwietnia w siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot. Pozostali laureaci będą mogli skorzystać z rocznych karnetów.

Mat. pras./Rowermetropolitalny.pl

Nagrodzeni zostaną także internauci uczestniczący w głosowaniu na wybrane nazwy. Wystarczy uzasadnić pisemnie swój wybór. Na najbardziej kreatywnych głosujących czekają m.in. miesięczne karnety na rower metropolitalny, bilety do kina czy gadżety od partnerów akcji.

Przypomnijmy, że System Roweru Metropolitalnego będzie funkcjonował w 14 gminach: Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Tczewie, Pucku, Redzie, Kartuzach, Sierakowicach, Somoninie, Stężycy, Władysławowie, Żukowie, Pruszczu Gdańskim i Rumi. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy i operatora systemu. Projekt ma ruszyć 1 marca 2019 roku. Operator będzie, na mocy zawartej umowy, będzie obsługiwał system przez sześć i pół roku.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 17 218 259 zł.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...