14.04.2018 13:35 8 Kwt/UM Wejherowo

Wejherowo stawia na wodór, w MZK myślą o przyszłości

Archiwum

Władze Wejherowa podpisały list intencyjny z przedstawicielami władz Grupy LOTOS SA w sprawie realizacji dostaw wodoru dla taboru MZK Wejherowo. Działanie to jest pierwszym krokiem do tego, aby w przyszłości po mieście jeździły autobusy na wodór.

W preambule listu intencyjnego strony zadeklarowały gotowość wzajemnej współpracy w określonym zakresie. Ideą współpracy jest możliwość zastosowania najnowszych technologii umożliwiających dostawy wodoru oraz ich wykorzystanie w celu tankowania wodorem taboru miejskiego. Takie działania mają wpływ na ochronę środowiska naturalnego oraz poprawę szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Jesteśmy zainteresowani nowymi technologiami, które z jednej strony podniosą komfort pasażerów poprzez zmniejszenie hałasu w autobusach, a z drugiej – nie emitują zanieczyszczeń do środowiska. Jest to o tyle ważne, że miejskie autobusy tylko w ciągu jednego roku pokonują na swoich liniach ponad 1 mln 700 tys. km i zużywają około 600 tys. litrów paliwa – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Pod listem intencyjnym swoje podpisy złożyli przedstawiciele Lotosu, prezydent Wejherowa i prezes MZK Wejherowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...