15.04.2018 09:00 0 Kwt

Alerty na telefon będą ostrzegać mieszkańców Redy

Mieszkańcy Redy mogą być na bieżąco z tym, co dzieje się w regionie. Uruchomiona została aplikacja na smartfony, dzięki której każdy ma dostęp do aktualności, ostrzeżeń o nagłej zmianie pogody, a także komunikatów od służb mundurowych.

Reda jest kolejnym miastem w województwie pomorskim, które posiada własną aplikację. Dzięki wprowadzeniu teleinformatycznego systemu wczesnego ostrzegania, każdy mieszkaniec, który się wcześniej zaloguje, otrzyma SMS-em powiadomienie o zagrożeniach.

Mieszkańcy mogą otrzymywać na swoje telefony informacje nie tylko o zagrożeniach, ale i o dużych oraz ważnych wydarzeniach w okolicy.

W niektórych gminach powiatu wejherowskiego funkcjonują już podobne systemy. Tak jest w Rumi, w gminie Wejherowo. W tym drugim przypadku z systemu korzysta ponad półtora tysiąca osób. Swoją aplikację uruchomił także powiat wejherowski. W sytuacji zagrożenia informacje są przesyłane do mieszkańców gminy SMS-ami lub poprzez komunikaty głosowe.

Przypomnijmy, że aplikacja jest darmowa, a korzystanie z niej – całkowicie bezpłatne. Komunikator wymaga jedynie połączenia z internetem. Można ją pobrać na wszystkie systemy mobilne w Google Play, APP Store oraz Windows Store, wpisując w wyszukiwarkę „Blisko”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...