09.04.2018 15:00 6 mike/Rumia.eu

Fani klasycznych aut zjechali do Rumi

Mat. pras.

Poczciwe warszawy, fiaty 126p czy polonezy – te samochody i inne pojazdy, które mają już status klasycznych aut, można było podziwiać w minioną niedzielę (8 kwietnia) w Parku Starowiejskim w Rumi. Impreza, którą zorganizowali działacze „FSO Pomorze”, odbyła się w ramach inauguracji wiosennego sezonu.

Jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie „malucha” nie było powodem do dumy. Odkąd używane auta z Zachodu czy z Japonii zapełniły polskie ulice, konstrukcje z czasów PRL popadały w niełaskę. Przestarzałe i zawodne, ale jednak niepozbawione uroku, dziś tryumfalnie powracają jako klasyki, a ceny zrekonstruowanych egzemplarzy mogą przyprawić o zawrót głowy.

O tym, że samochody z czasów PRL cieszą się ogromną popularnością, można było się przekonać podczas niedzielnej imprezy w Rumi. Można było podziwiać około 100 pojazdów, m.in. leciwą „syrenkę” czy milicyjny radiowóz.

Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras.

Pogoda nam bardzo dopisała, przez co frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Wydarzenie przyciągnęło całe rodziny. Właściwie to zlot zorganizowany w dawnym klimacie przeobraził się częściowo w rodzinny piknik, a towarzyszyła temu niezwykle miła atmosfera – podkreśla Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

Zwiedzający wykonali setki pamiątkowych fotografii. Na zwiedzających czekał też wspólny grill. Dla najmłodszych zorganizowano zabawy na świeżym powietrzu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24