04.04.2018 16:07 20 mike

Krystian W. skazany za gwałt

Fot. Magda/TTM

W środę (4 kwietnia) przed puckim sądem zakończył się proces Krystiana W., ps. „Krystek”, w sprawie, w której mężczyzna był podejrzany o dokonanie gwałtu na 17-letniej dziewczynie. Mężczyzna został skazany na trzy lata więzienia. Prokuratura zapowiedziała apelację.

Krystian W. został uznany winnym popełnienia zarzucanego mu czynu, za który grozi 2–12 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura najprawdopodobniej złoży odwołanie od tego wyroku do sądu wyższej instancji.

Fot. Magda/TTM

Fot. Magda/TTM

Przypomnijmy – do zdarzenia doszło 24 marca 2014 roku w Pucku. Wówczas dziewczyna, którą Krystian W. poznał wcześniej w internecie, wraz z koleżanką uciekła z jednej z placówek opiekuńczych na terenie Trójmiasta. Nastolatka poprosiła mężczyznę o pomoc – o nocleg dla siebie i koleżanki. Wówczas na terenie jednego z puckich klubów miało dojść do gwałtu. O sprawie pisaliśmy w tym artykule.

Łącznie Krystian W. usłyszał już niemal 60 zarzutów. Wśród przestępstw, których miał się dopuścić w ciągu siedmiu lat swojej przestępczej działalności, wymienia się m.in. gwałty, obcowanie z nieletnimi poniżej 15. roku życia, nakłanianie do prostytucji i czerpanie korzyści z nierządu. Mężczyźnie zarzuca się też oszustwa czy posiadanie substancji psychoaktywnych. O sprawie „Krystka” informowaliśmy już wielokrotnie – np. tutaj, w tym artykule czy pod tym linkiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...