26.03.2018 13:00 30 Kwt

Monika Baran kandydatką na burmistrza Rumi

fot. TTM

Prezes okręgu gdyńsko-słupskiego partii Porozumienie będzie kandydować na stanowisko burmistrza miasta. Mowa o Monice Baran, która ogłosiła tę decyzję podczas poniedziałkowej (26 marca) konferencji przed rumskim urzędem miasta.

Choć termin nadchodzących wyborów samorządowych jest dość odległy, przypadnie na okres pomiędzy 17 października a 9 listopada, to mieszkańcy Rumi już teraz znają nazwisko jednego z kandydatów na urząd burmistrza miasta.

Zamierzam kontynuować rozwój naszego miasta. Zależy mi też na tym, żeby uporządkować i wyznaczyć cele, które miasto będzie realizować. Obecnie otrzymujemy raz tu dotację, raz tam dotację. Burmistrz mówi, że coś dostaliśmy, to bierzemy. Fajnie, że dostajemy kolejne środki, ale jeszcze fajniej jest, jeśli realizujemy pewną wizję rozwoju naszego miasta. Razem z mieszkańcami musimy odpowiedzieć na ich potrzeby, musimy wiedzieć czego mieszkańcy oczekują i na te oczekiwania odpowiadać – wyjaśnia Monika Baran, prezes okręgu gdyńsko-słupskiego partii Porozumienia.

Kandydatka na burmistrza nie jest zadowolona z obecnej polityki miasta. Sen z powiek spędza jej również aktualny stan budynku urzędu miasta.

Dużo się mówi, dużo się dzieje, a nagle mieszkańcy stoją w korkach, na przykład na ulicy Dąbrowskiego. Rano stoimy przy zjeździe na Hutniczą, a po południu – żeby wjechać na wiadukt przy dworcu. Te sprawy leżą i nie są ujmowane w planach, nie są ujmowane w propozycjach. Mieszkańcy tam tracą najwięcej czasu. Tunel w Janowie częściowo rozwiązuje problem korków przy dworcu. Właściwie problem zostanie przeniesiony w inne miejsce. Bardziej obciążona zostanie ulica Gdańska. Na ten temat nie ma dyskusji w urzędzie miasta. Nie ma żadnej propozycji, jak rozwiązać te problemy – dodaje Monika Baran.

Kandydatka określa siebie jako miłośniczkę Rumi i aktywną obywatelkę zaangażowaną w życie miasta. Od 2015 roku jest związana ze Stowarzyszeniem Republikanie jako Koordynatorka Klubu Republikańskiego w powiecie wejherowskim. W wyborach do sejmu w 2015 roku kandydowała z listy KWW „Kukiz’15”, z pozycji nr 2 w Okręgu Wyborczym nr 26 i uzyskała 3624 głosy poparcia. W wyborach samorządowych w 2014 roku Monika Baran kandydowała do Rady Miejskiej Rumi w okręgu nr 8 z KWW Monika Baran, gdzie uzyskała 141 głosów.

fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...