26.03.2018 14:35 2 mike

Wymyśl nazwę dla roweru i korzystaj z niego za darmo

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Od dzisiaj (26 marca) do 8 kwietnia można przesyłać propozycje nazwy dla Systemu Roweru Metropolitalnego. Zwycięzca konkursu otrzyma ważny przez sześć lat karnet na korzystanie z publicznych rowerów. Nagrody w postaci rocznych karnetów otrzymają też autorzy innych wyróżnionych propozycji. Z kolei dla internautów, którzy zdecydują się zagłosować w konkursie, przewidziano specjalne upominki.

Konkurs ma wyłonić nazwę dla systemu, który obejmie 14 gmin, ale również być pierwszym krokiem ku zmianie nastawienia do komunikacji publicznej. Ma stworzyć ciekawą alternatywę dla poruszenia się po miastach i miejscowościach regionu oraz uzupełnić istniejącą sieć połączeń transportu zbiorowego.

Konkurs na nazwę Systemu Roweru Miejskiego podzielono na dwa etapy. Pierwszy z nich polega na przesłaniu propozycji nazwy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.rowermetropolitalny.pl i potrwa do 8 kwietnia. Zadanie, wbrew pozorom, nie jest łatwe.

Nazwa powinna nawiązywać do Obszaru Metropolitalnego, rowerów, mobilności miejskiej i składać się z maksymalnie dwóch wyrazów – mówi Krzysztof Perycz-Szczepański, kierownik projektu „Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S”. – Zgłoszenie powinno dodatkowo zawierać uzasadnienie tej nazwy – dodaje.

W kolejnej fazie konkursu, w dniach 8–15 kwietnia, kapituła konkursu, którą będą tworzyli przedstawiciele lokalnych mediów, organizacji rowerowych i Biura Stowarzyszenia Obszar Metropolitalny Gdańsk–Gdynia–Sopot, wyłoni maksymalnie pięć nazw. Te zakwalifikują się do II etapu, który ruszy 16 kwietnia i potrwa przez tydzień. Internauci będą mogli głosować na jedną wybraną propozycję.

Chcemy wybrać nazwę, która stanie się swego rodzaju marką. Kojarzona będzie z najnowocześniejszym w Europie systemem rowerów publicznych – mówi Michał Glaser, dyrektor biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk–Gdynia–Sopot.

Wszystkie osoby, których propozycje awansują do finału, otrzymają karnety na przejazdy rowerem metropolitalnym. Zwycięzca będzie mógł korzystać z tej formy przejazdów aż przez sześć lat, a pozostali laureaci – przez rok. Warto też zaangażować się w głosowanie. Dla internautów przewidziano upominki w postaci voucherów do kina, miesięcznych karnetów na Rower Metropolitalny czy gadżetów.

Przypomnijmy – w poniedziałek 19 marca ogłoszono przetarg na wybór dostawcy i operatora Systemu Roweru Metropolitalnego, który ma być najnowocześniejszy i największy w całej Polsce. Więcej o projekcie pisaliśmy w tym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...