17.03.2018 15:45 0 raz

Pomorscy hokeiści nadal w krajowej elicie

Miłośnicy hokeja na lodzie z Wybrzeża nadal będą mogli wspierać swoich faworytów w Polskiej Hokej Lidze. Zawodnicy MH Automatyki Gdańsk w piątek (16 marca) po emocjonującym spotkaniu zapewnili sobie miejsce w najwyższej polskiej klasie rozgrywek tego emocjonującego sportu.

Na drodze do utrzymania w Polskiej Hokej Lidze drużynie Stoczniowca, jedynego pomorskiego klubu w hokejowej elicie, stanął Naprzód Janów. Gra w fazie play-out była prowadzona do czterech zwycięstw. Tyle na koncie ostatecznie zgromadzili gdańszczanie.

Pierwszy mecz rozegrany został w Gdańsku w Hali Olivia. W pierwszej tercji to gospodarze byli górą, wychodząc na prowadzenie 3-1. Druga część meczu nie przyniosła bramek, natomiast w trzeciej do pracy wzięli się hokeiści ze Śląska, wygrywając tercję 1-2. Nie dało to jednak przyjezdnym zwycięstwa, i mecz zakończył się zwycięstwem biało - niebieskich 4-3.

Tak samo zacięta była rywalizacja w drugim meczu, również rozgrywanym na Pomorzu. I znów pierwsza tercja należała do Stoczniowców - wygrali ją 2-1. W drugiej tercji Janowianie doprowadzili do remisu ale kropkę nad "i" postawili gospodarze w trzeciej odsłonie spotkania.

Trzeci mecz rozgrywany był w Katowicach. Tym razem to Naprzód objął prowadzenie, ale goście znad morza szybko doprowadzili do remisu, by cały mecz wygrać 1-2.

Czwarte spotkanie, również rozegrane na Śląsku, było najbardziej zacięte. W regulaminowym czasie gry było 3-3, a dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. O zwycięstwie zadecydowały karne, które lepiej wykonywali gospodarze. Tym samym okazało się, że Janów jeszcze myśli o pozostaniu w hokejowej elicie.

fot. Łukasz Razowski fot. Łukasz Razowski fot. Łukasz Razowski fot. Łukasz Razowski fot. Łukasz Razowski fot. Łukasz Razowski fot. Łukasz Razowski fot. Łukasz Razowski fot. Łukasz Razowski fot. Łukasz Razowski fot. Łukasz Razowski fot. Łukasz Razowski fot. Łukasz Razowski

Piąte spotkanie zaplanowano na 16 marca w Gdańsku. Na swoim lodowisku hokeiści znad morza okazali się lepsi o jedną bramkę, zdobytą dopiero w dogrywce. Tym samym biało-niebieskich ponownie będzie można wspierać z trybun w sezonie 2018/2019 Polskiej Hokej Ligi.