17.03.2018 10:30 2 raz

Szukają zdjęć starego basenu w Wejherowie

UM Wejherowo

Niedługo po tym, jak wejherowscy uczniowie zaprezentowali wizję modernizacji starego, niegdyś niezwykle popularnego wśród mieszkańców miasta basenu, władze Wejherowa wpadły na pomysł, by zaprezentować wystawę opowiadającą o tym obiekcie. Aby taka powstała, można podzielić się swoimi archiwalnymi zdjęciami.

Wejherowski magistrat przypomina, że basen otwarto tuż przed II wojną światową dzięki staraniom Teodora Bolduana, ówczesnego burmistrza.

Obiekt ten o wymiarach olimpijskich miał 66 metrów długości i 20 metrów szerokości, wydzielony brodzik dla dzieci, a zasilany był wodą z naturalnego źródła. Dzisiaj pozostały po nim tylko wspomnienia i zdjęcia – opisują wejherowscy urzędnicy. – Jeśli ktoś może udostępnić zdjęcia lub publikacje prasowe, albo zechce podzielić się wspomnieniami, będziemy wdzięczni za udostępnienie informacji do 30 marca 2018 roku – dodają.

Zebrane materiały zostaną wykorzystane do stworzenia unikatowej wystawy, którą będzie można obejrzeć podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Aby podzielić się swoim archiwum, można się skontaktować z Wydziałem Kultury, Sportu, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego pod numerem telefonu: 58 677 70 23 lub 58 677 70 56 oraz mailowo: [email protected], [email protected]

To nie pierwsza akcja mająca na celu przypomnienie o dawnym basenie. Przypomnijmy – pod koniec lutego uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Wejherowie ze swoimi propozycjami ponownego zagospodarowania, a przede wszystkim – przywrócenia do życia basenu, przyszli na konsultację do wejherowskiego magistratu. Młodzież przygotowała projekt, który zamierzają zgłosić do Centrum Edukacji Obywatelskiej, w ramach programu „Młodzież w akcji”.

Chcemy, aby na basenie można było poćwiczyć, a przy okazji – skorzystać z kąpieli. W ramach propozycji, jakie widzimy, na terenie przyszłego basenu są m.in. różnego rodzaju drążki do ćwiczeń, drabinki i przyrządy gimnastyczne, szachownice, stoły do ping-ponga, a także miejsce dla młodych matek z dziećmi. Na pewno potrzebny jest całoroczny bar z napojami i posiłkami, z tarasem i stolikami, a także sprzedażą na zewnątrz oraz przebieralniami i łazienkami – wyjaśnił Maksymilian Stanzecki.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...