17.03.2018 09:30 0 raz

Puck: Coraz więcej chętnych do akcji „Rowerowy Maj”

Fot. archiwum

Setki tysięcy osób weźmie udział w projekcie „Rowerowy Maj”. Inicjatywa, która skierowana jest głównie do uczniów szkół podstawowych, odbędzie się w kilkudziesięciu polskich miastach, w tym w Pucku.

„Rowerowy Maj” jest projektem zainicjowanym i spopularyzowanym w całej Polsce przez samorządowców z Gdańska. Przedsięwzięcie skierowane jest głównie do uczniów, a jego celem jest zachęcenie najmłodszych do codziennej aktywności fizycznej oraz wyrobienie nawyku bezpiecznych i „ekologicznych dojazdów do szkoły.

W 2017 roku w akcji w Pucku uczestniczyła jedynie Szkoła Podstawowa im. Mariusza Zaruskiego. W bieżącym roku tamtejsi uczniowie do akcji zaprosili również szkoły niepubliczne oraz przedszkola.

Już wiemy, że na pewno do naszej podstawówki dołączą: Szkoła Podstawowa ”Małe Morze” im. Macieja Płażyńskiego w Pucku, Przedszkole Samorządowe w Pucku, Niepubliczne Przedszkole im. Jana Brzechwy w Pucku, Pierwsze Przedszkole Integracyjne w Pucku, Przedszkole Niepubliczne ”Pod Tęczą” – poinformował pucki magistrat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...