13.03.2018 14:37 39 Kwt

Pościg policji za pijanym kierowcą na krajowej szóstce

Zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek (12 marca) około godziny 18:30 na krajowej szóstce między Rumią a Redą doszło do pościgu. Pijany kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, w wyniku całej akcji uszkodzony został policyjny radiowóz.

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło na ulicy Morskiej w Redzie.

Kierowca zignorował nakaz zatrzymania do kontroli drogowej, policjanci natychmiast ruszyli w pościg. W jego wyniku uszkodzony został radiowóz. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca miał 0,7 promila alkoholu w organizmie, a także cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami – wyjaśnia asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Pijany kierowca uciekał ze znaczną prędkością, łamał przy tym różne przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna zostanie wkrótce przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzuty.

Za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia, za kierowanie autem mimo cofniętych uprawnień grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, za niezatrzymanie auta do kontroli drogowej kierowca może trafić za kratki na okres od 3 miesięcy do 5 lat.

Fot. Magda/TTM

Fot. Magda/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...