13.03.2018 13:25 16 Kwt/UM Wejherowo

W Wejherowie powstaje nowe rondo – sprawdź, gdzie

Źródło: wejherowo.pl

Na skrzyżowaniu ulic Ofiar Piaśnicy i Karnowskiego w Wejherowie powstanie nowe rondo. Przebudowany zostanie również ponad stumetrowy odcinek ulicy Karnowskiego.

Nowa nawierzchnia drogi, nowe chodniki, zjazdy do posesji, przebudowane skrzyżowania – na tę inwestycję od dawna czekali mieszkańcy ulicy Karnowskiego w Wejherowie. Zrealizowane zostanie także nowe odwodnienie drogi, kanalizacja deszczowa, nowoczesne oświetlenie uliczne, przebudowana będzie sieć podziemna.

Efektem inwestycji będzie zdecydowana poprawa bezpieczeństwa ruchu oraz zwiększenie komfortu jazdy, co obserwujemy na wybudowanym już rondzie na skrzyżowaniu ulicy Ofiar Piaśnicy z ulami Graniczną i Lelewela – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Na odcinku, gdzie od poniedziałku (12 marca) trwa remont wprowadzona, została już tymczasowa organizacja ruchu. Ruch wahadłowy, regulowany przy pomocy sygnalizacji świetlnej lub kierowania ręcznego, będzie odbywał się prawym pasem w kierunku Wejherowa. Zamknięte zostało połączenie ulic Karnowskiego i Ofiar Piaśnicy. Na skrzyżowaniu ulic Ofiar Piaśnicy, Lelewela oraz Granicznej ruch będzie odbywał się według obecnie obowiązującej tymczasowej organizacji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...