13.03.2018 18:30 2 raz

Akcja CBA: Biznesmen wpadł na gorącym uczynku

źródło: CBA

Gdański przedsiębiorca oferował pomoc w załatwieniu sprzedaży nieruchomości w zamian za łapówkę. Został zatrzymany przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w czasie gdy odbierał „wynagrodzenie”.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Lublinie zatrzymali na gorącym uczynku biznesmena z Gdańska. Jak podaje Piotr Kaczorek, rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, do akcji doszło przed jednym z warszawskich hoteli, tuż po tym jak mężczyzna przyjął 300 tysięcy złotych łapówki.

Jak ustalili prowadzący sprawę i operację agenci CBA z Lublina, za te pieniądze miał on doprowadzić do sprzedaży zabudowanej nieruchomości, należącej do firmy spożywczej w upadłości, na atrakcyjnych warunkach i po korzystnej cenie – podaje Kaczorek. – Zatrzymany przez CBA mężczyzna powoływał się przy tym na wpływy u gdańskiego syndyka masy upadłości firmy oraz w gdańskim sądzie, który nadzoruje postępowanie upadłościowe.

Po zatrzymaniu przedsiębiorcy agenci przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanego oraz kancelarię syndyka w Gdańsku. Sprawa zostanie skierowana do warszawskiej prokuratury.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...