13.03.2018 19:30 2 raz

W gminie Puck będą dopłaty do pieców gazowych

Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com

Choć zima ma się ku końcowi, właściciele domów z okolic Pucka już myślą o kolejnym sezonie grzewczym. Jak się okazuje, być może na wiosnę będą mogli się ubiegać o dotacje do instalacji kotłów gazowych, tak by w kolejną zimę móc ogrzewać domostwa ekologicznym piecami.

Coraz więcej mieszkańców okolic Pucka kieruje do władz gminy pytania, czy w tym 2018 roku planowane jest dofinansowanie do wymiany lub montażu kotłowni gazowych. Właściciele domów chcą wiedzieć, czy można lub kiedy będzie można składać wnioski.

Pytania takie trafiły do włodarzy z gminy Puck. Jak wyjaśniają samorządowcy, nabór na wymianę kotła najprawdopodobniej ruszy pod koniec marca i wtedy będzie można pobrać wzór wniosku z gminnej strony internetowej.

Dofinansowanie jest na wymianę kotła opalanego węglem, miałem, koksem, na kotły opalane gazem, olejem opałowym, biomasą, jak pelet czy słoma, pompy ciepła – wyjaśnia Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck. – Można uzyskać dofinansowanie od 1 do 30 procent, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych, a na pompę ciepła nie więcej niż 10 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wnioski zostaną wysłane i do końca czerwca mają dać odpowiedź, na ile się procent się zakwalifikowaliśmy – dodaje.

Włodarz gminy podaje także, jakie załączniki będą konieczne do złożenia wniosku:

– kopia aktualnego dokumentu potwierdzającego tytuł prawny do budynku lub lokalu mieszkalnego, w którym usytuowane jest modernizowane źródło energii cieplnej (np. akt notarialny, odpis z księgi wieczystej);

– w przypadku współwłaścicieli budynku lub lokalu mieszkalnego – pisemna zgoda współwłaścicieli na realizację inwestycji;

– dokumentacja fotograficzna stanu istniejącego (kotłów opalanych węglem lub koksem).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...