20.03.2018 09:56 0 mike

Napisz scenariusz na 20-lecie Telewizji TTM

Fot. TTM

W listopadzie 2018 roku Twoja Telewizja Morska obchodzi swoje dwudzieste urodziny. Z tej okazji redakcja przygotowała konkurs na stworzenie scenariusza filmu, który jesienią tego roku zostanie zrealizowany przez ekipę TTM i wyemitowany na antenie telewizji.

Dla Twojej Telewizji Morskiej 21 listopada 1998 roku był historycznym dniem. Wtedy właśnie TTM wyemitowała swój pierwszy program informacyjny. Od tego czasu Twoja Telewizja Morska przebyła długą, uhonorowaną wieloma nagrodami drogę do popularności, jaką się cieszy na północnych Kaszubach.

Obecnie TTM to solidny zespół. Codziennie produkuje cieszący się uznaniem i wysoką oglądalnością w regionie Serwis Informacyjny (wraz z prognozą pogody). Można w nim znaleźć przegląd kulturalnych, społecznych, politycznych i sportowych. Ekipa TTM stara się na bieżąco omawiać najważniejsze wydarzenia w regionie – i nie tylko. Chce wpierać budowanie i rozwój społeczności lokalnej, również poprzez upowszechnianie kultury i języka kaszubskiego, transmisje na żywo, interwencje, śledzenie regionalnej polityki oraz promocję miejscowego biznesu.

Z okazji dwudziestych urodzin Twoja Telewizja Morska przygotowała konkurs na scenariusz filmowy, adresowany do widzów TTM, czytelników portalu Nadmorski24.pl i słuchaczy radia Norda FM. Aby wziąć w nim udział, należy stworzyć scenariusza filmu krótkometrażowego (do 20 min), dotyczącego lokalnych wydarzeń (kulturalnych, społecznych, gospodarczych, politycznych bądź związanych ze światem przyrody), które szczególnie inspirowały, fascynowały lub motywowały do działania mieszkańców północnych Kaszub w ciągu ostatnich dwóch dekad (1998–2018). Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zgłoszenie chęci udziału za pośrednictwem poczty e-mailowej, tj. przesłanie na adres [email protected]:

– skanu podpisanego formularza zgłoszeniowego (w załączniku);

– scenariusza w pliku pdf;

– kilkuzdaniowego streszczenia scenariusza (pdf);

– skanu podpisanego oświadczenia (w załączniku).

Jury, oceniając materiały, zwróci uwagę m.in. na: wartość merytoryczną tekstu, przesłanie, kreatywność, potencjał filmowy i zgodność z założeniami konkursu.

Scenariusze można nadsyłać do 30 czerwca 2018 roku. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone, a zwycięskie zgłoszenie stanie się bazą do stworzenia filmu krótkometrażowego, który jesienią tego roku zostanie wyemitowany na antenie TTM.


Czytaj również: