12.03.2018 10:20 3 mike/Wejherowo.pl/Gdynia.pl

Zmiany na lokalnych drogach – sprawdź utrudnienia

Fot. Wejherowo.pl

W poniedziałek (12 marca) zaczyna obowiązywać zmieniona organizacja ruchu w Wejherowie i Gdyni. W pierwszym przypadku zamknięta dla ruchu jest ulica Spacerowa, a na rondzie u zbiegu ulic Ofiar Piaśnicy i Karnowskiego został wprowadzony ruch wahadłowy. Z kolei gdyńscy drogowcy rozpoczęli remont fragmentu Estakady Kwiatkowskiego.

Przez 4–6 tygodni kierowcy, którzy poruszają się w centrum Wejherowa, będą musieli się stosować do zmienionej organizacji ruchu. Ulica Spacerowa jest zamknięta na odcinku od ulicy Kwiatowej do ulicy Zachodniej. To skutek rozpoczęcia kolejnego etapu realizacji Węzła Kwiatowa. Strefa robót jest oznaczona tablicami kierującymi i prowadzącymi.

Z uwagi na prowadzone prace ul. Zachodnia będzie ulicą ślepą z dojazdem od ul. Transportowej. Ulica Kwiatowa na odcinku od drogi krajowej nr 6, przez przejazd kolejowy do ul. Dworcowej będzie jednokierunkową, z przejazdem po podbudowie z kruszywa. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, nie można było rozpocząć prac budowlanych we wcześniejszym terminie, w związku z tym nie wystąpiła konieczność zamknięcia ul. Spacerowej w uprzednim terminie – informuje wejherowski magistrat.

I dodaje, że w ramach inwestycji wykonana zostanie nie tylko nowa nawierzchnia drogi. Powstaną też chodniki, zjazdy do posesji i będzie przeprowadzona przebudowa skrzyżowań.

Inwestycja to także budowa prawidłowego odwodnienia drogi, w tym budowa kanalizacji deszczowej, budowa oświetlenia ulicznego, przebudowa kolidującej infrastruktury drogowej oraz przebudowa obiektów inżynieryjnych. Efektem zrealizowanej inwestycji będzie zdecydowana poprawa bezpieczeństwa ruchu oraz zwiększenie komfortu jazdy – dodają przedstawiciele wejherowskiego ratusza.

Fot. Wejherowo.pl

Z kolei na drodze wojewódzkiej nr 218 wprowadzono tymczasową organizację ruchu na rondzie u zbiegu ulic Ofiar Piaśnicy i Karnowskiego. Ruch wahadłowy, regulowany za pomocą sygnalizacji świetlnej lub kierowania ręcznego, odbywa się prawym pasem w kierunku centrum Wejherowa. Na skrzyżowaniu ulic Ofiar Piaśnicy, Lelewela oraz granicznej ruch odbywa się według obecnie obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie ul. Ofiar Piaśnicy i ul. Karnowskiego i stosowanie się do oznakowania pionowego. Dołożymy wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia podczas prowadzenia prac budowlanych w tym rejonie – informują przedstawiciele władz Wejherowa.

Od godziny 9:00 ruszył też remont dylatacji na łącznicy zjazdowej z Estakady Kwiatkowskiego w ulicę Unruga. Zjazd z estakady odbywa się tylko jednym pasem ruchu. Utrudnienia potrwają do połowy kwietnia.

Prace prowadzone będą w dwóch etapach przy zajęciu połowy szerokości jezdni. Na czas robót wprowadzony zostanie dodatkowy buspas na ul. Kontenerowej i łącznicy wjazdowej od strony Bazy Kontenerowej w kierunku ul. Unruga – podają oficjalny serwis internetowy Gdyni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...