08.03.2018 19:30 4 raz

Reda: Dworzec będzie dostępny dla wózków za rok

Fot. Archiwum

Sprawy związane z komunikacją – rozkładami jazdy czy dostępem do przystanków – są ważne dla mieszkańców Redy. Po raz kolejny do władz miasta wpłynęło zapytanie o rozbudowę dworca i zmianę godzin jazdy autobusów.

Jedna z mieszkanek Redy, wykorzystując możliwość zadania pytania burmistrzowi za pomocą strony internetowej urzędu miasta, poprosiła o udzielenie informacji w sprawie inwestycji na redzkim dworcu.

Czy w tym roku planowana jest ogłoszona w zeszłym roku rozbudowa dworca, tak by mógł się na niego dostać każdy, łącznie z rodzicami z wózkami oraz osoby niepełnosprawne? – pytała. – Jednocześnie chciałabym zapytać, czy istnieje w planach rozbudowa komunikacja miejskiej, chociażby poprowadzenie linii 87 do dworca, bądź poprawa komunikacji z Redą za parkiem lub wydłużenie godzin funkcjonowania autobusów 17, 18 i 19?

Jak w odpowiedzi poinformowali przedstawiciele miejscowego magistratu, urzędnicy zakładają, że budowa węzła integracyjnego Reda, wraz z trasami dojazdowymi, rozpocznie się w 2018 roku , a zakończy – w 2019 roku.

Realizacja tej inwestycji, w połączeniu z przebudową linii kolejowej 202, realizowaną przez PKP PLK, zapewni pełną likwidację istniejących barier architektonicznych – zapewnia Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy.

Z kolei jeśli chodzi o trasy autobusowe, to do czasu zakończenia wspomnianej wcześniej inwestycji, polegającej m.in. na przebudowie układu drogowego wokół dworca PKP w Redzie, włodarze miasta nie planują zmian obowiązujących rozkładów jazdy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...