05.03.2018 09:02 4 Kwt

Mateusz Ostaszewski zmierzył się z najlepszymi siłaczami na świecie

W 2017 roku został mistrzem świata amatorów, w tym roku znalazł się w elitarnym gronie zawodowców. Wejherowski sportowiec Mateusz Ostaszewski wziął udział w jednych z najbardziej prestiżowych zawodów strongman na świecie. Tegoroczne zawody odbyły się w miejscowości Columbus w stanie Ohio.

27-letni wejherowski siłacz zmierzył się z dziewięcioma innymi najsilniejszymi mężczyznami na świecie i wziął udział w najcięższych zawodach strongman na świecie. Mateusz Ostaszewski zajął jednak ostatnią pozycję, wygrał islandczyk Hafþór Júlíus Björnsson.

Chociaż bardzo chciałem lepiej wypaść, to niestety ostatnia lokata należy do mnie. Muszę wyciągnąć wnioski z tej porażki i potraktować ją jako porządną lekcję. Wrócę silniejszy, obiecuję. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomagają w przygotowaniach – wyjaśnia na swoim fanpage'u Mateusz Ostaszewski, strongman z Wejherowa.

Arnold Strongman Classic to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów siłaczy, które swoim nazwiskiem firmuje popularny aktor i siłacz – Arnold Schwarzenegger.

Mateusz Ostaszewski w amerykańskich zawodach startował już pięciokrotnie, ale w gronie amatorów. Największy sukces odniósł w 2017 roku, kiedy to sięgnął po tytuł Mistrza Świata. Na prestiżowych zawodach w USA zdobył złoto i awansował do grona profesjonalnych strongmanów.