03.03.2018 18:00 0 mike

Regionalna Bitwa Kulinarna z ziemniakiem w roli głównej

Fot. Magda/TTM

W sobotę (3 marca) w Krokowej odbyła się V edycja Regionalnej Bitwy Kulinarnej. Tym razem o tytuł Arcymistrza Kulinarnego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego powalczyły zespoły z Wejherowa, Lipusza i Chwaszczyna. Głównym bohaterem konkursowych potraw był ziemniak, z którym najlepiej poradził sobie zespół reprezentujący Chwaszczyno.

Rywalizacja w zmaganiach zorganizowanych przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie rozpoczęła się w samo południe, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Krokowej. Organizatorzy zapewnili wszystkim zespołom produkty, z których miały wyczarować regionalne potrawy.

Fot. Magda/TTM Fot. Magda/TTM Fot. Magda/TTM Fot. Magda/TTM Fot. Magda/TTM Fot. Magda/TTM Fot. Magda/TTM Fot. Magda/TTM Fot. Magda/TTM Fot. Magda/TTM Fot. Magda/TTM Fot. Magda/TTM

W ramach konkursu należało przygotować w 99 minut zestaw trzech potraw z ziemniakiem w roli głównej, ściśle stosując się do dostarczonych przepisów:

– pierwszym daniem konkursowym była kartoflanka, na świeżym lub wędzonym boczku, z wykorzystaniem 600 gramów ziemniaków;

placki ziemniaczane, czyli danie główne – maksymalnie można było w tym przypadku zużyć dwa kilogramy ziemniaków, 2–3 jaja i 2–3 łyżki mąki, do tego przyprawy i olej do smażenia. Wedle wytycznych placki miały być cienkie i chrupiące;

faworki – w tej przekąsce oczywiście nie było ziemniaków. Miała być podana z cukrem pudrem.

Jury oceniało przede wszystkim smak potraw i zgodności przygotowania z przepisem. Niemniej ważna była też estetyka podania.

Wszystkie drużyny znakomicie poradziły sobie z ziemniaczanymi potrawami, ale tytuł Arcymistrza Kulinarnego ZKP zajął zespół z Chwaszczyna. Na drugiej pozycji, z tytułem Mistrza Kulinarnego ZKP, sklasyfikowano ekipę z Lipusza, a na trzeciej – drużynę z Wejherowa, której przysługuje tytuł Wicemistrza Kulinarnego ZKP.

Zwycięski zespół z Chwaszczyna, oprócz nagród rzeczowych, zyskał też prawo organizacji przyszłorocznej edycji Regionalnej Bitwy Kulinarnej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24