20.06.2011 15:59 0

Gdynia: Arka zgarnęła złoty medal Mistrza Polski!

Mowa nie o piłkarzach, a o rugbistach, którzy pokonali w niedzielę Budowlanych Łódź 34:22. W ten sposób zapewnili sobie tytuł Mistrza Polski.

Po słabym początku, kiedy gdynianie przegrywali 0:12, mało kto wierzył w szansę na zwycięstwo. Losy meczu jednak w drugiej połowie całkowicie się odwróciły, i to "Buldogi" mogli świętować wygraną. Na szczyt gdynianinie wrócili po sześciu latach przerwy. Ostatnie Mistrzostwa Polski wywalczyli w 2004 i 2005 roku, również po pokonaniu rywala z Łodzi.

BUDOWLANI - ARKA 22:34 (12:13)

BUDOWLANI: Królikowski, Bobryk, Grabski - Karpiński, Gabunia - Michał Mirosz, Grabowski, Ławski - Żórawski - Stępień - Kaniowski, Dułka, Łuczak, Hotowski - Kozakiewicz

ARKA: Ruszkiewicz, Wojaczek, Wilczuk - Skindel, Nowak - Łomakin, Kwiatkowski, P.Dąbrowski - Szostek - Tsiklauri - Gargasson, Podolski, Garkawy, Motyl - Kvernadze