27.02.2018 19:30 7 raz

Uczniowie wypracowali wizję starego basenu w Wejherowie

Fot. Archiwum/TTM

Znajduje się na ulicy Kalwaryjskiej w Wejherowie i od lat nie spełnia swej funkcji. Na terenie starego basenu, bo o tym obiekcie mowa, być może, dzięki zaangażowaniu miejscowej młodzieży, kąpielisko ponownie zatętni życiem.

Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Wejherowie ze swoimi propozycjami ponownego zagospodarowania, a przede wszystkim – przywrócenia do życia basenu, przyszli na konsultację do wejherowskiego magistratu. Młodzież przygotowała projekt, który zamierzają zgłosić do Centrum Edukacji Obywatelskiej, w ramach programu „Młodzież w akcji”.

Program „Młodzież w akcji” realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, ma na celu zachęcenie młodych ludzi do poznawania miejsc zapomnianych, ale ciekawych i ważnych dla mieszkańców, po to żeby zaproponować, jak ich zdaniem to miejsce powinno wyglądać w przyszłości, a następnie zaprezentować wyniki swojej pracy na forum lokalnym – mówi Monika Kurpiewska, nauczycielka historii z SSP. – Wybór padł na nieczynny basen przy ul. Kalwaryjskiej. Uczniowie przygotowali swoją koncepcję zagospodarowania tego basenu wraz z konkretnymi wizualizacjami i postanowili pokazać ją włodarzom. Przeprowadzili również ankietę wśród uczniów, rodziców i nauczycieli na temat basenu.

Aby opracować młodzieżową wizję nieczynnego dziś terenu, 56 osób wypełniło specjalnie przygotowana ankietę. Aż 52 osoby pozytywnie odpowiedziały na pytanie: „Czy chce Pan/Pani renowacji i otwarcia kompleksu wypoczynkowego z basenem otwartym?”.

Chcemy, aby na basenie można było poćwiczyć, a przy okazji skorzystać z kąpieli. W ramach propozycji, jakie widzimy, na terenie przyszłego basenu są m.in. różnego rodzaju drążki do ćwiczeń, drabinki i przyrządy gimnastyczne, szachownice, stoły do ping-ponga, a także miejsce dla młodych matek z dziećmi. Na pewno potrzebny jest całoroczny bar z napojami i posiłkami, z tarasem i stolikami, a także sprzedażą na zewnątrz oraz przebieralniami i łazienkami – wyjaśnił Maksymilian Stanzecki.

Jak podaje wejherowski ratusz, uczniowie przekazali swoje pomysły zastępcy prezydenta z nadzieją na ich wykorzystanie.

Opracowanie to bardzo zainteresowało Arkadiusza Kraszkiewicza, który wysoko ocenił ten projekt – zaznaczają wejherowscy urzędnicy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...