22.02.2018 13:57 5 mike

Czołowe zderzenie dwóch aut przy granicy Gdyni

Fot. Mieszko/TTM

Cztery osoby zostały poszkodowane w wyniku czołowego zdarzenia dwóch samochodów osobowych na ulicy Marszewskiej w Gdyni, tuż przy granicy administracyjnej z gminą Wejherowo. Do zdarzenia doszło w czwartek (22 lutego).

Ze zgłoszenia, które otrzymali wejherowscy strażacy o godzinie 12:33, początkowo wynikało, że dwa auta osobowe zderzyły się na drodze w Łężycach. Ta informacja jednak się nie potwierdziła. W rzeczywistości do zdarzenia doszło już na terenie Gdyni.

Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy – dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Rumi i jeden z OSP Bojano. Przybyli również strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Gdyni – informuje kpt. Mirosław Kuraś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Przybyli na miejsce strażacy zastali dwa samochody osobowe, forda i alfa romeo, które uległy poważnym uszkodzeniom. Istniała konieczność zamknięcia drogi na czas usunięcia pojazdów.

Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Dorys Car

Pomocy czterem poszkodowanym osobom, w tym również dziecku i kobiecie w ciąży, udzieliły trzy zespoły ratownictwa medycznego. Prawdopodobnie ich obrażenia ciała nie zagrażały życiu.

Ponieważ do zdarzenia doszło na administracyjnym terenie Gdyni, po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy z Wejherowa przekazali prowadzenie akcji strażakom z PSP Gdyna.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...