22.02.2018 19:30 0 raz

Przewodnicy będą świętować, oprowadzając po Pucku

fot. Archiwum

Już w niedzielę (25 lutego) na miłośników poznawania tajników historii, pomorskiej sztuki i zgromadzonych na Wybrzeżu skarbów czeka nie lada atrakcja. Swoje święto obchodzić będą przewodnicy PTTK. I nie zamierzają z tego powodu brać wolnego – przeciwnie, oprowadzą chętnych po kościołach muzeach i pokażą bezcenne zabytki.

Lokalna Organizacja Turystyczna Kaszuby Północne zaprasza na wycieczkę po Pucku z przewodnikiem. Wydarzenie to zostanie zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego.

Podobne wycieczki, pod przewodnictwem przewodników Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, odbędą się też w Gdańsku, Gdyni i Żukowie.

Z okazji dnia przewodnika od wielu lat organizowane są społeczne akcje zwiedzania miast i regionów. W niedzielę, 25 lutego 2018 r., wspólnie z pomorskimi przewodnikami PTTK będzie można poznać zabytki, muzea i kościoły – zachęcają również urzędnicy z pomorskiego samorządu. – Mieszkańców i turystów bezpłatnie oprowadzać będę przewodnicy z Koła Przewodników Miejskich i Terenowych im. Franciszka Mamuszki przy PTTK Oddziale Gdańskim oraz Koła Przewodników w Pucku przy Regionalnym Oddziale PTTK w Gdańsku – dodają.


Plan zwiedzania pomorskich miejscowości

GDAŃSK

– Godz. 12:00 oraz 14:00 – Muzeum Gdańska: Ratusz Głównego Miasta (ul. Długa 46/47), Dom Uphagena (ul. Długa 12), Muzeum Bursztynu (Targ Węglowy 26), Muzeum Poczty Polskiej (pl. Obrońców Poczty Polskiej 1/2), Muzeum Narodowe – Oddział Sztuki Dawnej (ul. Toruńska 1)

Narodowe Muzeum Morskie: Żuraw (ul. Szeroka 67/68), Spichlerze na Ołowiance (ul. Ołowianka 9-13), ss Sołdek (ul. Ołowianka 9-13)

Muzeum Archeologiczne – Piwnica Romańska (pl. Dominikański 1)

Europejskie Centrum Solidarności (pl. Solidarności 1)

– Godz. 15:00 – bazylika Mariacka (ul. Podkramarska 5), bazylika św. Mikołaja (ul. Świętojańska 72), kościół św. Jana (ul. Świętojańska 50), kościół św. Ignacego na Starych Szkotach (ul. Brzegi 49)

– Godz. 15.30 – Archikatedra Oliwska (ul. Bp. Edmunda Nowickiego 5)

Dodatkowo tego dnia przewodnika będzie można spotkać w tramwaju nr 6 „Franciszek Mamuszka", który odjeżdża z przystanku Brama Wyżynna o godz. 11:31 i 14:11.

GDYNIA

– Godz. 12:00 oraz 14:00 – Muzeum Emigracji (ul. Polska 1)

ŻUKOWO

– Godz. 14:00 – Kościół ponorbertański Wniebowzięcia NMP (ul. 3 Maja )

PUCK

– Godz. 11:00 – Wycieczka po zabytkach starego miasta – zbiórka uczestników na rynku obok ratusza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...