20.06.2011 09:59 0

Gdynia: Rekordowa wygrana Seahawks

W rozegranym w sobotę 18 czerwca meczu dziewiątej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) Seahawks Gdynia pokonali Lowlanders Białystok 68:0. Dzięki szóstemu zwycięstwu w sezonie Jastrzębie awansowały do półfinału ligi. Ósma, w tym sezonie, porażka białostoczan spowodowała to, że drużyna ta spada do drugiej ligi.

W całym spotkaniu szalał kanadyjski rozgrywający gdynian Luke Zetazate. Aż 8 z 10 przyłożeń gospodarzy sobotniego meczu zostało zdobytych po precyzyjnych podaniach quarterbacka Jastrzębi.

Już pierwsze dwie kwarty, w których gospodarze zdobyli łącznie 49 punktów pozbawiły białostoczan pierwszoligowych złudzeń. Worek z punktami rozsupłał Peter Plesa łapiąc ładne podanie Zetazate. Później punktowali Pilachowski, ponownie Plesa i Sebastian Krzysztofek. Drugą kwartę otworzył bardzo efektowną akcją powrotną, po przechwyceniu piłki po podaniu rozgrywającego białostoczan, Maciej Siemaszko. Po przebiegnięciu z futbolówką 90 jardów Siemaszko zdobył dla swojej drużyny 33. punkt.

W całym spotkaniu Siemaszko był też skuteczny jak kopacz. Przy dziesięciu próbach podwyższeń za jeden punkt chybił dwukrotnie. Dzięki zdobyciu, w trzeciej kwarcie, przyłożenia po podaniu Zetazate Siemaszko dokonał rzadkiej sztuki – w całym spotkaniu punktował w ataku, obronie i formacjach specjalnych.

Pogodzeni ze spadkiem do PLFA II Lowlanders, mimo ambitnej walki, nie byli w stanie zdobyć punktów i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Jastrzębi, które rozegrały ostatni mecz w tym sezonie przed własną publicznością.

• Cieszę się, bo zagraliśmy dzisiaj niezły mecz, a przede wszystkim, w kontekście zbliżającego się półfinału, żaden z zawodników nie doznał kontuzji. Na mecz z The Crew pojedziemy najsilniejszym składemskomentował zawody Maciej Cetnerowski, trener Seahawks Gdynia.Do niedzieli włącznie zawodnicy mają trochę luzu by odreagować po intensywnym, wyczerpującym sezonie zasadniczym. Od poniedziałku wracamy do intensywnych treningów. Naszym celem jest awans do finału ligi – dodaje Cetnerowski.

W szeregach Jastrzębi, prócz Zetazate, Siemaszko i Plesy, wyróżnił się linebacker Tomasz Sikora i grający w linii defensywnej Lev Davydovsky.

Wśród pokonanych wyróżniającym się graczem był waleczny rozgrywający Damian Kołpak.

Po dwutygodniowej przerwie Seahawks zagrają we Wrocławiu w półfinale PLFA I. 2 lipca, rywalem Jastrzębi będzie lider po rundzie zasadniczej – drużyna The Crew. Dla Lowlanders był to ostatni mecz w sezonie.

Seahawks Gdynia - Lowlanders Białystok 68:0 (27:0, 21:0, 13:0, 7:0) ** **I kwarta

• 7:0 przyłożenie Petera Plesy po 25-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)
  • 14:0 przyłożenie Gawła Pilachowskiego po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)
  • 27:0 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 25-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate

II kwarta

• 34:0 przyłożenie Macieja Siemaszko po 90-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)
  • 41:0 przyłożenie Łukasza Płaczka po 12-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)
  • 48:0 przyłożenie Pawła Fabicha po 7-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)

III kwarta

• 55:0 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 16-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)
  • 61:0 przyłożenie Macieja Siemaszko po 9-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate

IV kwarta

• 68:0 przyłożenie Marcina Szramki po 15-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)