14.02.2018 15:30 1 Kwt/wejherowo.pl

W Wejherowie rusza Budżet Obywatelski

Źródło: wejherowo.pl

W Wejherowie wkrótce rozpocznie się czwarta edycja Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy będą mogli składać swoje projekty już od 1 marca 2018 roku. Pierwszy etap Budżetu Obywatelskiego potrwa do 3 kwietnia. Głosowanie na zakwalifikowane projekty rozpocznie się 8 czerwca i potrwa do 22 czerwca. Wyniki poznamy w czerwcu.

Na realizację Budżetu Obywatelskiego w Wejherowie przeznaczono 1 mln złotych – 950 tys. zł na projekty inwestycyjne i 50 tys. zł na nieinwestycyjne. Procedury składania wniosków i głosowania pozostają bez zmian.

Przystępujemy do kolejnej edycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego, trzy poprzednie potwierdziły dużą aktywność i pomysłowość wejherowian – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Wejherowianie dzięki budżetowi obywatelskiemu chcą uczestniczyć w zarządzaniu swoim miastem i po raz kolejny mogą zaproponować konkretne i ciekawe rozwiązania, na które czekamy od 1 marca do 3 kwietnia. Zachęcam zatem do aktywnego uczestnictwa w życiu Wejherowa i życzę, podczas przygotowywania projektów, wielu wspaniałych pomysłów.

Maksymalna wartość zgłoszonego projektu inwestycyjnego nie może przekroczyć kwoty 200 tys. zł, a projektu nieinwestycyjnego – 10 tys. zł.

Sama procedura składania projektów i głosowania pozostaje bez zmian – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz. – Projekt musi mieć poparcie co najmniej 50 mieszkańców Wejherowa. Wzorem lat ubiegłych, głosować będzie mógł każdy mieszkaniec Wejherowa, który ukończył 16 lat, a każdy głosujący będzie mógł oddać maksymalnie dwa głosy – jeden na projekt inwestycyjny i osobno jeden na projekt nieinwestycyjny. Głosowanie odbywać się będzie tak jak w poprzednich latach – elektronicznie, na stronie internetowej miasta Wejherowo, oraz w formie pisemnej we wskazanych punktach.

Projekt do budżetu obywatelskiego powinien zainteresować mieszkańców i zdobyć ich poparcie potrzebne do złożenia wniosku.

Urzędnicy zorganizują dla zainteresowanych mieszkańców specjalne warsztaty z przygotowania wniosków. Zostaną na nich przedstawione praktyczne doświadczenia z trzech dotychczasowych edycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...