13.02.2018 16:58 0 Bartłomiej Woźniak

Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Dwóch Ogniach Usportowionych Dziewcząt oraz Chłopców

We wtorek (13.02) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Dwóch Ogniach Usportowionych Dziewcząt oraz Chłopców. Były to dopiero drugie w historii tego typu zawody w powiecie wejherowskim, które były także eliminacją do Finałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, który odbędą się w Gdańsku.

W rywalizacji wzięły udział zespoły reprezentujące powiat: lęborski, kartuski oraz wejherowski. Zwycięzcą turnieju w kategorii dziewcząt została drużyna gospodyń, czyli Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie, natomiast w rywalizacji chłopców najlepszą ekipą okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Sierakowicach. Zmagania tych najmłodszych adeptów sportu były bardzo emocjonujące i przysporzyły licznych emocji oraz wrażeń zgromadzonym na hali kibicom.

Liczyła się dobra zabawa i propagowanie sportu wśród najmłodszych. Na zakończenie rywalizacji zespoły zostały nagrodzone statuetkami i dyplomami, które wręczali: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie – Dominika Kowaliszyn oraz referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak.

Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...