13.02.2018 15:30 9 Kwt/KPP Wejherowo

Policjanci pomogli nieprzytomnemu mężczyźnie

KPP Wejherowo

W poniedziałek około godziny 15:30 wejherowscy policjanci ruszyli na pomoc nieprzytomnemu mężczyźnie. Na jednym z parkingów przy ulicy Rejtana rozpoczęli akcję reanimacyjną i wezwali pogotowie ratunkowe. 62-latek trafił do szpitala.

Do patrolu policji z Wejherowa podbiegł mężczyzna, który powiedział funkcjonariuszom, że na pobliskim parkingu zasłabł człowiek i pilnie potrzebuje pomocy. Policjanci natychmiast ruszyli na pomoc.

Do przejeżdżającego radiowozu policji podbiegł mężczyzna, który poprosił o pomoc mundurowych. Mężczyzna wyjaśnił, że przed chwilą na pobliskim parkingu zasłabł mężczyzna, który osunął się na ziemię. Dzielnicowy st. sierż. Wojciech Kankowski oraz funkcjonariusz referatu patrolowo-interwencyjnego sierż. Mateusz Polak natychmiast pospieszyli z pomocą. Gdy dotarli do nieprzytomnego mężczyzny, sprawdzili jego funkcje życiowe, mężczyzna nie oddychał, a tętno było także niewyczuwalne. Natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia i niezwłocznie przystąpili do resuscytacji – wyjaśnia asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Dzięki szybkiej i sprawnej pomocy, u 62-latka pojawiły się oznaki życia. Po przyjeździe karetki pogotowia mężczyzna trafił do szpitala.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...