11.02.2018 15:30 1 raz/pomorskie.eu

Znaczny wzrost liczby pasażerów na przystankach PKM w Gdyni

źródło: pomorskie.eu

Z nowych przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej skorzystało 9 tys. osób. To aż o 91 proc. więcej niż w grudniu 2017 r.

Styczeń był pierwszym pełnym miesiącem funkcjonowania nowych przystanków. Skorzystało z nich 9 tys. osób, czyli aż o 91 proc. więcej niż w grudniu 2017 r.

To najlepiej pokazuje ogromny potencjał komunikacyjny terenów położonych wzdłuż linii kolejowych obsługiwanych w ramach projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i potwierdza słuszność zlokalizowania dodatkowych przystanków PKM w tych właśnie rejonach Gdyni – ocenia Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Jak wylicza Emilia Stawikowska z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, poza stacją Gdynia Główna, na której z pociągów SKM obsługujących linię PKM, skorzystało w grudniu 2017 r. 16,5 tys. pasażerów, a w styczniu 2018 r. już 18,5 tys. (wzrost o 12 proc.) do 10 grudnia 2017 r. w Gdyni istniała tylko jedna stacja – Wielki Kack. Została ona zamknięta wraz z uruchomieniem nowego przystanku PKM Gdynia Karwiny. Dodatkowo znajdowała się ona w stosunkowo dużej odległości od centrum dzielnicy, a dojście do niej wymagało przejścia przez zniszczoną i znajdującą się w bardzo złym stanie ulicę Nowodworcową. O tym, jak dobra była to zmiana, możemy się przekonać porównując liczbę pasażerów z Wielkiego Kacka z listopada 2017 r. – 3,2 tys. z liczbą pasażerów Karwin ze stycznia 2018 r. – 5,5 tys.

Cieszę się, że rozwijany przez nas konsekwentnie system komunikacji kolejowej w regionie zyskał akceptację mieszkańców, którzy jak widać coraz chętniej i liczniej z niego korzystają – dodaje marszałek Struk.

Więcej informacji na portalu urzędu marszałkowskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...