23.01.2018 18:30 0 Redakcja

Nie stu, lecz czterystu młodych ludzi opłynie Ziemię

Fot. Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Stu wybrańców miało zostać członkami załogi, która weźmie udział w Rejsie Niepodległości dookoła kuli ziemskiej. Jednak do finału konkursu zakwalifikowało się czterysta osób. Wyprawę na pokładzie Daru Młodzieży odbędą więc etapami.

Drugi, a zarazem ostatni etap naboru na Rejs Niepodległości na pokładzie Daru Młodzieży odbył się w sobotę 20 stycznia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Konkurs i wyprawa organizowana jest z okazji obchodzonej w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Laureaci pierwszego etapu konkursu przybyli do Warszawy by napisać test wiedzy z zakresu historii działań niepodległościowych od Powstania Kościuszkowskiego do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, podstaw wiedzy żeglarskiej oraz tematu morze w Biblii – podaje biuro prasowe Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. – Po dwóch etapach spośród prawie sześciuset młodych osób zostało wyłonionych czterystu laureatów, którzy opłyną świat na różnych odcinkach.

Jak mówili zgodnie uczestnicy konkursu, Rejs Niepodległości to dla nich szansa na przygodę życia, ale również niepowtarzalna okazja, by reprezentować Polskę na świecie na najpiękniejszym polskim żaglowcu Dar Młodzieży. O planowanej wyprawie Daru Pomorza i jej trasie pisaliśmy m.in. w tym artykule.

Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak dobrym przyjęciem ludzi młodych i tak wielu młodych Ambasadorów chce opowiadać o Polsce na świecie i spotkać się z Papieżem Franciszkiem w Panamie. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, by umożliwić, jak największej liczbie osób udział w tym niezwykłym wydarzeniu – powiedziała Anna Moskwa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...