23.01.2018 17:30 1 Redakcja

Grali w piłkę, by zebrać środki na leczenie Natalii

Źródło: FB/ GTSTiR "Latarnik" Choczewo

Niemal połowę potrzebnej kwoty potrzebnej na przeszczep komórek macierzystych dla Natalii zebrali organizatorzy i uczestnicy charytatywnego turnieju piłkarskiego w Choczewie. Walcząca z ciężką chorobą dziewczyna ma szanse odzyskać część sprawności.

Turniej „Gramy dla Natalii” był w pełni charytatywny. Wpisowe oraz dochód ze zorganizowanego na to wydarzenie sklepiku były przeznaczone na przeszczep komórek macierzystych dla siedemnastoletniej Natalii Hinc, która urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Natalia potrzebuje tego przeszczepu, gdyż ma szanse odzyskać część sprawności. Mama Natalii nigdy nie prosiła nikogo o pomoc, ale kwota 12 tysięcy złotych jest dla niej nieosiągalna – podają przedstawiciele gminy Choczewo.

Dzięki młodym miłośnikom futbolu, nie tylko z Choczewa i okolic, ale i z terenu całej Nordy, udało się zebrać niemal połowę potrzebnej kwoty.

Wraz z wpisowym za turniej oraz dochodem z kafejek zebraliśmy łącznie 5860 złotych – nie kryją zadowolenia działacze GTSTiR "Latarnik" Choczewo, organizatora zawodów.

W turniej zaangażowali się m.in. młodzi sportowcy i ich trenerzy, rodzice, strażacy–ochotnicy z Choczewa, czy też pracownicy nadleśnictwa.

Źródło: FB/ GTSTiR "Latarnik" Choczewo Źródło: FB/ GTSTiR "Latarnik" Choczewo Źródło: FB/ GTSTiR "Latarnik" Choczewo Źródło: FB/ GTSTiR "Latarnik" Choczewo Źródło: FB/ GTSTiR "Latarnik" Choczewo Źródło: FB/ GTSTiR "Latarnik" Choczewo Źródło: FB/ GTSTiR "Latarnik" Choczewo

Łącznie w zawodach wzięło udział 16 zespołów:

W kategorii 2009/2010: Stolem Gniewino, Wejherowska Akademia Piłki Nożnej "Błękitni" Wejherowo, Akademia Piłkarska DIEGO Lębork, UKS Jedynka REDA 2009/2010, Orkan Rumia, Akademia Piłkarska Cassubian, GTSTiR "Latarnik" Choczewo.

W kategorii 2007/2008: Stolem Gniewino I i II, Zatoka Puck I i II, Dragon Bojano, Ósemka Lębork, MŁODE ORŁY Łebscy Piłkarze, Huzar GTSTiR Latarnik Choczewo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...