21.01.2018 14:33 5 Redakcja/UM Gdynia

Gdynia: Wiecha na budynku w programie Mieszkanie Plus

gdynia.pl

Kilkuset nowych mieszkańców będzie mogło osiedlić się w Kaczych Bukach w Gdyni, gdzie zawisła tradycyjna wiecha. Nowych mieszkań będzie 172, powstają w ramach programu Mieszkanie Plus.

Program Mieszkanie Plus to propozycja dla tych, których nie stać na zakup własnego mieszkania, a równocześnie wysokość ich zarobków jest zbyt duża, by mogli ubiegać się o lokum od miasta. W takiej sytuacji jest aż 40 procent Polaków. Najprawdopodobniej czynsz w tym miejscu nie przekroczy 20 złotych za metr kwadratowy powierzchni, będzie też możliwość najmu z docelowym wykupem lokalu.

Aktualnie w Kaczych Bukach osiągnięto już najwyższy punkt konstrukcyjny jednego z sześciu zaplanowanych w tym miejscu budynków.

Szybkie tempo prowadzonych tu prac napawa optymizmem. Realizacja programu Mieszkanie Plus to krok w kierunku podniesienia standardu życia i wyrównania szans wielu polskich rodzin. Dlatego ten projekt traktujemy ze szczególną uwagą – mówi Witold Słowik, wiceminister inwestycji i rozwoju.

Wykonawcy teraz skupią się na pracach instalacyjnych, po których rozpocznie się krycie dachu i przygotowywanie elewacji. Równolegle do stanu surowego trzeba doprowadzić jeszcze pozostałe pięć budynków.

To bardzo ważny projekt dla Gdyni. Jesteśmy świadkami powstawania zupełnie nowej dzielnicy i jako samorząd chcemy zadbać o stworzenie nowoczesnego, przyjaznego dla rodzin miejsca do życia – zaznaczył Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Przed końcem 2018 roku mieszkania powinny być gotowe „pod klucz”. Powstaną także 224 miejsca postojowe.

gdynia.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...