13.01.2018 09:30 1 Redakcja

W miastach Nordy zagrają, by pomagać noworodkom

Archiwum

W niedzielę (14 stycznia) już po raz 26. w całym kraju zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbędą się koncerty, licytacje i akcje charytatywne, dzięki którym w tym roku zbierane będą środki „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Do akcji włączy się również Nadmorska Grupa Medialna.


Wejherowo

Już 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie odbędzie się w Filharmonii Kaszubskiej. W programie artystycznym, który rozpoczyna się od godziny 12:00, przewidziano m.in. występy Studia Tańca "Rytm – Dance", reprezentacji grupy choreograficznej pod kierunkiem Elżbiety Czeszejko oraz Klubu Tanecznego „Świat Tańca”. O godzinie 16:30 odbędzie się koncert zespołu Bratoteka.

Wokół budynku Filharmonii rozlokuje swoje stanowisko grupa ASG 10th Shadows. W holu głównym zorganizowano stanowisko masażystów oraz wolontariuszy ze Szkoły Społecznej, wraz z wykonanymi przez nich "Skarpeciakami". Impreza ponownie będzie podzielona na osobne bloki, obejmujące kilka prezentacji i występów. Na każdy z bloków obowiązują osobne wejściówki dostępne w kasach Wejherowskiego Centrum Kultury – zachęcają organizatorzy z Wejherowa.


Rumia

Rumski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy liczy na pobicie rekordu.

W zeszłym roku udało się nam zebrać 61 960,50 złotych. Czy w 2018 pobijemy ten rekord? – pytają organizatorzy.

W Rumii orkiestra rozpocznie grę o godzinie 14:00. Wystąpi m.in. w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR Rumia skrzypaczka Julia Knop, zorganizowane zostaną liczne pokazy tańca. Do godziny 20:00 trwać też będzie "Dzień Dawcy Szpiku" oraz akcja oddawania krwi.


Reda

WOŚP zagra w Fabryce Kultury w Redzie – początek od godziny 15:00. Przez cały dzień odbywać się będą koncerty, licytacje, pokazy ratownictwa medycznego, czynna będzie kawiarenka. W programie m.in: Krzysztof Kreft, Przemek Bruhn, Gracjan Gołębiewski, Redzka Orkiestra Dęta, Metropolis, Izzy Rockers, a na koniec – Światełko do Nieba!


Puck

Orkiestra w Pucku zagra w Powiatowym Ośrodku Sportu Młodzieżowego od godziny 15:00. W programie: Reprezentacyjna Orkiestra Ziemi Puckiej, Migotki, Studio Sztuki Da Capo Al Fine, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej i zumba. Program artystyczny przeplatany będzie licytacjami.


Władysławowo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we Władysławowie zagra w tamtejszym magistracie. Początek zaplanowano na godzinę 17:00, a w programie wystąpią: Karolina Jachimowska „Carla”, formacja „Blackuot”, Piotr Matczuk i uczestnicy warsztatów wokalnych we Władysławowie. O godzinie 20:00 zostanie wysłane Światełko do Nieba.

Jeśli posiadasz ciekawy przedmiot, który w ramach 26. Finału WOŚP mógłby zostać sprzedany, a dochód przekazany na konto orkiestry, przynieś go 14 stycznia 2018 roku do Urzędu Miejskiego we Władysławowie – zachęcają organizatorzy.


Hel

W Helu w organizacje wydarzeń związanych z WOŚP zaangażował się Alternatywny Cypel. Przez cały dzień organizatorzy przewidują różne atrakcje – dobrą muzykę, pokazy taneczne i sportowe, zabawy, konkursy i oczywiście licytacje.

Przyjdź, wspomóż, baw się dobrze – zapraszają. – Sie ma!


Nadmorska Grupa Medialna

Twoja Telewizja Morska, radio Norda FM oraz portal Nadmorski24.pl – a więc Nadmorska Grupa Medialna – zaprasza do wzięcia udziału w licytacji, która w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie zorganizowana w Wejherowskim Centrum Kultury.

Ci, którzy największą kwotą wspomogą akcję równania szans w leczeniu noworodków, będzie mogli zobaczyć pracę redaktorów, operatorów i radiowców w czasie Dnia Otwartego, specjalnie przygotowanego na tę okazję.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...