12.01.2018 16:00 12 Redakcja

Wyrwali okno i kradli kable – trafili do policyjnej celi

Źródło: KWP Gdańsk

Trzech mężczyzn w czwartek (11 stycznia) postanowiło obrabować jeden z domów jednorodzinnych na terenie gminy Wejherowo. Zamiast jednak uciec z łupem, prosto z miejsca przestępstwa trafili do policyjnej celi.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w czwartek (11 stycznia) otrzymali zgłoszenie, że prawdopodobnie ktoś się włamuje do jednego z podwejherowskich domów jednorodzinnych. Na miejsce wysłano patrol.

Po krótkiej obserwacji budynku funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i na miejscu zdarzenia zatrzymali trzech włamywaczy – relacjonują przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. – Jak ustalili, sprawcy wyważyli okno i dostali się do środka doku, z którego kradli przewody eklektyczne.

Złodziejami okazali się mężczyźni w wieku 22, 26 i 35 lat. Obaj spędzili noc w policyjnej celi.

Kryminalni, pracując nad sprawami innych przestępstw, ustalili, że jeden z zatrzymanych mężczyzn ma związek również z innymi włamaniami i kradzieżami, za co wczoraj usłyszał łącznie pięć zarzutów – dodają pomorscy mundurowi. - Funkcjonariusze odzyskali część kradzionych przedmiotów.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia, natomiast za zniszczenie mienia – nawet do 5 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...