12.01.2018 15:00 4 Redakcja

Reda: Na ulicy Rzecznej pojawią się progi zwalniające

Źródło: FB/Krajowa Rada BRD

Mieszkańcy ulicy Rzecznej w Redzie dopytują, co dalej z remontem ich ulicy. Co prawda, w części została ona zmodernizowana, ale paradoksalnie po tym zrobiło się niebezpiecznie. Aby poprawić sytuację, potrzebna jest zmiana organizacji ruchu.

Mieszkańcy domów zlokalizowanych przy ulicy Rzecznej w Redzie do władz miasta skierowali zapytania w sprawie prowadzonego latem remontu pobocza drogi.

Czy prace zostały zakończone, czy zawieszone, czy jeszcze coś innego? – nie ukrywa dezorientacji jedna z redzianek. – Praktycznie przez cało lato, a nie wiem, czy nawet nie wcześniej, trwał tam remont pobocza. W sumie trudno to nazwać remontem, bo zaorano cały pas asfaltu mniej więcej na szerokość metra i głębokość 15 centymetrów, zabezpieczono słupkami i… koniec. Teraz już nawet słupków nie ma, więc jeśli ktoś jedzie po ciemku, a nie zna okolicy, to może niechcący wpaść w uskok na jezdni i uszkodzić samochód.

Mieszkanka stwierdza, że nawet w ciągu dnia jest tam niebezpiecznie, bo samochody nie mają możliwości się wyminąć bez wjeżdżania na chodnik.

Tymczasem władze Redy zapewniają, że prace przy remoncie nawierzchni na ulicy Rzecznej zostały w większości zakończone.

Pozostało jeszcze wdrożenie nowej organizacji ruchu dla strefy zamieszkania oraz zainstalowanie progów zwalniających – odpowiada Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...