06.01.2018 11:53 1 Redakcja

Nordowe Morsowanie przyciągnęło tłumy

Fot. Artur/TTM

Kilkaset osób wzięło udział w IV Wielkim Nordowym Morsowaniu we Władysławowie. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. Współorganizatorem był Ośrodek Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo”.

Hasłem tegorocznej imprezy było „Bardziej na północ się nie da”. Wielka mobilizacja morsów z całego regionu trwała już od dłuższego czasu. Nic dziwnego, że frekwencja była wysoka, bo uczestnicy Nordowego Morsowania z utęsknieniem wyczekiwali zanurzenia w chłodnych wodach Bałtyku.

Jak co roku zapraszamy na święto morsów na dalekiej północy. Wspólna kąpiel, gorący żurek, pyszne ciasta i ogromny tort. Wszystko oczywiście za darmo – zachęcali organizatorzy tego niecodziennego wydarzenia, którego zapowiedź zamieściliśmy w tym artykule.

Spotkanie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” rozpoczęło się przed godziną 10:00. Niespełna godzinę później pierwsi śmiałkowie już zażywali kąpieli.

Nie zabrakło dużej dawki dobrego humoru i wspólnych zabaw. Pojawiły się też odniesienia do Święta Trzech Króli. W postać króla-morsa wcielił się Tyberiusz Narkowicz, burmistrz Jastarni. Na miejscu zameldowała się również prężna reprezentacja Helskich Morsów Cold Water wspomagana przez burmistrza Helu, przewodniczącego Rady Miasta Helu (morsującego) i pełnomocnika ds. sportu.

Fot. Artur/TTM Fot. Artur/TTM Fot. Artur/TTM Fot. Artur/TTM Fot. Artur/TTM Fot. Artur/TTM Fot. Artur/TTM Fot. Artur/TTM Fot. Artur/TTM Fot. Artur/TTM Fot. Artur/TTM Fot. Artur/TTM Fot. Artur/TTM Fot. Artur/TTM Źródło: Gohel.pl Źródło: Gohel.pl Źródło: Gohel.pl

W imprezie wzięli udział m.in. członkowie Wejherowskiego Klubu Morsów. W organizację przedsięwzięcia byli zaangażowani m.in. przedstawiciele gmin: Władysławowo, Krokowa, Jastarnia i miasta Hel.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24