19.12.2017 11:33 13

Wygraną w teleturnieju przekazali potrzebującym

Samorządowcy, którzy na co dzień są członkami wejherowskiej rady miasta, wzięli udział w nagraniu trzech odcinków jednego z najpopularniejszych polskich teleturniejów – Familiady. Wygraną, czyli czek o wartości 4 tysięcy złotych, postanowili przekazać na rzecz lokalnego Domu Pomocy Społecznej.

  • Dla nas oznacza to dużą radość, że ktoś o nas pamięta, o naszych mieszkańcach, o osobach które potrzebują pomocy. W domu mieszka ponad 115 osób, z czego 32 to są dzieci, najmłodsza ma 10 lat, a najstarsza – 98. Przekrój wiekowy jest bardzo duży, a mieszkańcy się cieszą, że ktoś o nich pamięta – wyjaśnia siostra Bożena Piotrowska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie.

W nagraniach do programu uczestniczyli Marcin Drewa, wiceprzewodniczący rady miasta, Rafał Szlas, przewodniczący komisji zdrowia, sportu i rekreacji, oraz radni: Tomasz Groth, Bartłomiej Czyżewski i Mariusz Łupina.

Pieniądze zostaną przekazane na realizację najbliższych świąt. Jak informują radni, uczestnictwo w programie to dla nich promocja miasta, dobra zabawa, a przede wszystkim – okazja do niesienia pomocy innym.

Wygraliśmy razem 4 tysiące złotych. Pomyślałem, że dobrze byłoby pomóc naszym potrzebującym w Wejherowie i przekazać te środki na cele charytatywne. W tym przypadku jest to Dom Pomocy Społecznej. Siostry borykają się z określonymi problemami, z pewnymi potrzebami. Jak to bywa w prowadzeniu takiego ośrodka, więc bardzo ucieszyły się z takiego pomysłu – wyjaśnia Marcin Drewa, pomysłodawca udziału radnych w teleturnieju Familiada.

Familiada to polski teleturniej, emitowany na antenie TVP2 od 17 września 1994 roku w weekendy i święta o godzinie 14:00. Program prowadzi Karol Strasburger.

źródło: Facebook


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24