16.12.2017 14:00 0 Redakcja/TTM

Chcą przyciągnąć uczniów nowoczesnymi pracowniami

Fot. TTM

Uczniowie klas gimnazjalnych z powiatu puckiego zjechali do Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, aby poznać ofertę placówki i dowiedzieć się, jak centrum zmieni się w przyszłym roku szkolnym.

Choć do końca roku szkolnego zostało ponad pół roku, to młodzież już szykuje się do wyboru kolejnej szkoły. Właśnie w tym celu, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zorganizowano dni otwarte.

Chcemy w ten sposób przedstawić naszą ofertę edukacyjną, z której zadowoleni są również lokalni pracodawcy. Mocno współpracujemy z przedsiębiorcami, nasi uczniowie odbywają u nich płatne staże w takich zawodach, jak logistyk, technik mechanik i ślusarz – podkreśla Kazimierz Czernicki, dyrektor PCKZiU w Pucku. – W ten sposób młode osoby przygotowywane są do późniejszego zatrudnienia – dodaje.

Jednym z zawodów, w którym lokalni pracodawcy najchętniej szkolą młodzież, jest wspomniany logistyk. Między innymi dlatego od przyszłego roku w puckiej placówce dostępna będzie nowa pracownia, która pozwoli na lepsze przygotowanie uczniów do pracy w zawodzie.

Otrzymaliśmy dofinansowanie, które pozwoli nam zbudować jedną z najnowocześniejszych sal logistycznych na całym Pomorzu. Tym właśnie próbujemy zachęcić obecnych gimnazjalistów, by przybyli do naszej szkoły – tłumaczy Leszek, uczeń technikum o profilu logistycznym. – W przyszłości pojawi się między innymi symulator obsługi wózka widłowego – dodaje.

W nowych salach pojawi się także między innymi urządzenie do wirtualnego spawania. Jak podkreśla dyrektor, taka forma kształcenia pozwala nabyć odpowiednią praktykę i wiedzę na temat przyszłej pracy, co doceniają zwłaszcza przyszli pracodawcy.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Rynek przyjmie obecnie każdego człowieka, który ma umiejętności i jest odpowiednio przygotowany do pracy. Taka osoba zostanie zatrudniona i odpowiednio wynagrodzona – podkreśla Kazimierz Czernicki. – Dlatego bardzo się cieszymy z trwającego remontu i rozbudowy pracowni szkolnych. To pozwala nam jeszcze lepiej przygotować uczniów do fachu – uzupełnia.

Nowe, w pełni wyposażone warsztaty, mają zostać oficjalnie otwarte z początkiem przyszłego roku szkolnego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24