14.12.2017 13:33 21 Redakcja/SM Wejehrowo

Sprawdzają, czym wejherowianie palą w piecach

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Wejherowscy strażnicy miejscy ponownie sprawdzają, czym mieszkańcy miasta palą w przydomowych piecach. Okazuje się, że blisko 44 procent wejherowian ogrzewa mieszkania piecami węglowymi. Właśnie dlatego funkcjonariusze sprawdzają, czy w piecach nie są spalane między innymi śmieci.

W roku 2016 roku, w okresie od 1 października do 13 grudnia, strażnicy wykonali 44 kontrole. W tym samym okresie 2017 roku, kontroli przeprowadzono 56. Trzy osoby ukarano mandatami karnymi, a dwóm udzielono pouczeń – wylicza Zenon Hinca, komendant wejherowskiej straży miejskiej. – Kontrole pokazują, że nie zawsze czarny dym wydobywający się z komina świadczy o spalaniu śmieci. Na ten stan rzeczy często ma wpływ złej jakości paliwo, mokre drewno, piece dolnego spalania oraz złe rozwiązanie techniczne pieców wyprodukowanych tzw. domowym sposobem – wyjaśnia.

Warto wspomnieć, że kontrolujący strażnik ma prawo do wstępu wraz z rzeczoznawcami i niezbędnym sprzętem przez całą dobę na teren nieruchomości, na którym prowadzona jest działalność gospodarcza. W godzinach od 6 do 22 może także przebywać na pozostałym terenie i przeprowadzić badania lub wykonać inne niezbędne czynności kontrolne, żądać pisemnych lub ustnych informacji oraz udostępnienia potrzebnych im danych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...