13.12.2017 13:28 1 redakcja/UG Gniewino

Uczniowie z Gniewina mogą pić wodę prosto ze studni

Zdjęcie ilustracyjne: źródło – pewik.gdynia.pl

Uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie zyskali dystrybutor wody do picia, podłączony bezpośrednio do wodociągu. To kolejna tego typu inwestycja w regionie.

Dzięki akcji „Woda prosto ze studni”, osoby przebywające na terenie szkoły, mogą korzystać z dystrybutora wody pitnej. Podobne dystrybutory zainstalowano w Samorządowym Zespole Szkół w Kostkowie, na obiekcie krytej pływalnie w Gniewinie, w gimnazjum w Bolszewie, Zespole Szkół nr 3, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, Szkole Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1 w Wejherowie. Więcej o tej akcji pisaliśmy tutaj.

Skład mineralny wody z naszych wodociągów jest porównywalny do wód sprzedawanych w butelkach – przekonuje dyrektor GPK Czesław Dolny. – Wodociąg Gniewino zasilany jest w wodę z ujęć wody podziemnej w Gniewinie i Strzebielinku. Woda pompowana jest ze studni o głębokości 100-150 metrów, z utworów czwartorzędu i paleogenu. Natomiast wodociąg Kostkowo zasilany jest w wodę z ujęcia wody podziemnej w Kostkowie, przy ul. Klonowej 37. Woda pompowana jest ze studni o głębokości 99,5 metra, z utworów czwartorzędowych – wyjaśnia.

Źródło: UG Gniewino

Pobrana ze studni woda przed wprowadzeniem do wodociągu poddawana jest procesom napowietrzania i filtracji, jest także regularnie badana.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...