07.12.2017 10:36 1 Redakcja/mat. pras.

Organizują charytatywny koncert i dyskotekę dla wokalistki jazzowej

Źródło: facebook.com/aniaheron/

Przez ostatnie lata jej głos zachwycał i koił tysiące osób. Nadszedł jednak czas, gdy to jej trzeba pomóc. Anna Heron to bluesowo-rockowa wokalistka, silnie związana z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Artystka od ponad roku cierpi na postępujący zanik mięśni i obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. Każdy może pomóc, uczestnicząc w koncercie dedykowanym artystce, który odbędzie się w Wejherowie.

Na leczenie wokalistki potrzebne są pieniądze. W ich zbiórce ma pomóc czwarta edycja koncertu charytatywnego „Ostra jazda dla Ani Heron”, który odbędzie się 9 grudnia (sobota) w "Starym Kinie".

Ania cierpi na bardzo rzadką chorobę – FSHD, czyli dystrofię twarzowo-łopatkowo-ramieniową. Jest to postępujący zanik mięśni. Choroba należy do grupy nieuleczalnych, ale rehabilitacja może skutecznie spowolnić jej przebieg i polepszyć komfort życia.

Nie poddaje się i walczy, ale i tak z powodu mocno uszkodzonych mięśni jedynym wyjściem, by Ania na stałe wstała z wózka jest przeszczep komórek macierzystych, na który potrzeba funduszy. Dzięki temu Ania mogłaby wrócić do normalnego życia i realizować w pełni swoją największą pasję, czyli śpiewanie – wyjaśniają organizatorzy.

Artystka nie jest w stanie samodzielnie uzbierać potrzebnej kwoty, dlatego niezbędne jest wsparcie. Pomóc można uczestnicząc w czwartej edycji koncertu charytatywnego „Ostra jazda dla…”, organizowanego po raz pierwszy w wejherowskim „Starym Kinie”.

ABSYNTIA i Pete True, 3 CITY Stompers, Good Company gościnnie z Anią Heron oraz Monika Kitel z zespołem – to kapele, które tego dnia za darmo wystąpią podczas koncertu, a cała suma ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczona zostanie na leczenie i rehabilitację trójmiejskiej artystki.

Do w miarę normalnego funkcjonowania Ani potrzeba kolejnego przeszczepu komórek macierzystych. Ostatnia terapia kosztowała 40 tysięcy złotych, które udało się uzbierać. Ania ma problemy z poruszaniem się, wciąż wspomaga się wózkiem inwalidzkim. Potrzebuje więc dalszych funduszy na kolejne przeszczepy i rehabilitację – podkreślają organizatorzy.

Koncert rozpocznie się w najbliższą sobotę (9 grudnia) o godzinie 20:00 w „Starym Kinie”. Klub mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki 1a w Wejherowie. Wydarzenie zakończy się dyskoteką przy polskich rytmach rockowych. Więcej informacji na temat Anny Heron można znaleźć na stronie Fundacji „Słoneczko”.

mat. pras.

O występujących artystach:

Anna Heron – od 1995 roku zaśpiewała wiele koncertów w Polsce i za granicą, współpracowała z muzykami trójmiejskiej sceny muzycznej, jest laureatką licznych konkursów wokalnych. To także kilkukrotna laureatka plebiscytu na najlepszą polską wokalistkę bluesową – w rankingu „Blues Top”, organizowanym przez ogólnopolskie czasopismo „Twój Blues”.

Ma na swoim koncie wywiady, występy radiowe i telewizyjne, a także występy klubowe raz koncerty typu open air. W roku 2008 zaczęła współpracować ze Sławkiem Wierzcholskim oraz Piotrem Bajusem. W roku 2010 wspólnie z Maxem Farenthide i Dj Hubertuse uczestniczyła w projekcie Disco Superstars.

Absyntia – w październiku zespół odbył z kapelą Glasgow Coma Scale wspólną trasę "Leaving Oblivion Tour 2017", podczas której zagrał koncerty m.in. w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu. W związku z występem kapeli w najbliższą sobotę, widownię czeka "solidna dawka rockowych, gitarowych brzmień połączonych z melodyjnością, energią i przestrzennym klimatem". Zespół powstał w Trójmieście w 2008 roku z inicjatywy Piotra Truchela – gitarzysty i wokalisty. W marcu 2009 roku grupa wydała płytę Promo "Nocne historie", na której znalazło się osiem utworów, a które można było usłyszeć w licznych rozgłośniach. Również w marcu 2009 zespół rozpoczął koncerty, których na swoim koncie aktualnie ma około 150. W 2011 roku grupa wypuściła krążek "Korytarze EP".

Muzyka Absyntii to połączenie ognia, hipnotycznej atmosfery oraz przenikających melodii, czego najlepszym dowodem są pełne energii i pasji scenicznej występy na żywo. Styl muzyczny zespołu oscyluje pomiędzy psychodelicznymi brzmieniami gitarowymi, rock'n'rollową energią oraz akustyczną przestrzenią. Obecnie zespół pracuje nad nowym studyjnym albumem.

Pete True – to akustyczny projekt wokalisty i gitarzysty Piotra Truchela (Absyntia), którego trzon stanowi głos i gitara. Muzyka wykonywana przez Pete’a to folk-rockowe połączenie radości, smutku, słowiańskiej fantazji, amerykańskiej muzyki drogi, a przede wszystkim wrażliwości i żywiołowości scenicznej, opartej na niepowtarzalnym brzmieniu melodii wydobywanych z gitary akustycznej. Te wszystkie składniki tworzą jedyną w swoim rodzaju dźwiękowo-emocjonalną całość, którą najlepiej odzwierciedlają występy na żywo. Oprócz autorskich kompozycji na koncertach Truehell’a można usłyszeć utwory takich wykonawców, jak chociażby Jeff Buckley, Leonard Cohen czy Brendan Perry, często w zupełnie nowych, niespotykanych aranżacjach. Ponad 200 zagranych koncertów na terenie Polski i Europy, zarówno jako wykonawca solowy, jak i z rockowym zespołem Absyntia. Jest także autorem muzyki do spektakli teatralnych. Projekt jest czasem dopełniony również innymi instrumentami. Podstawę stanowi jednak głos i gitara.

3 CITY Stompers – jak sami o sobie piszą: „Gramy to, co lubimy najbardziej. Czyli ska, rocksteady, skinhead reggae - lubimy klasyki jamajskiej muzyki, szczególnie z lat 60., choć nie stronimy od nowszych trendów. Najbardziej nam zależy, żeby nóżka sama tupała i żebyście rwali się do tańca!”.

Good Company – zespół powstał w 2015 roku. Jest to formacja rockowo-bluesowa, w skład której wchodzą doświadczeni muzycy, znani od lat z występów w trójmiejskich klubach i restauracjach. Repertuar to głównie przeróbki klasyków z lat 60. i 70. Zespół stara się unikać grania największych przebojów z tamtego okresu, skupiając się na opracowywaniu kompozycji mniej znanych, jednak równie łatwo wpadających w ucho. Kapela nie boi się także utworów bardziej ambitnych.

Monika Kitel – uczestniczka The voice of Poland. Wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów. Śpiew to jej pasja. Pracuje jako trener wokalny i nauczyciel muzyki. Organizuje i prowadzi warsztaty wokalne dla młodych osób. W lutym 2015 roku ukazał się jej debiutancki album. Wokalistka proponuje w ten sposób 10 doskonale zaaranżowanych utworów, utrzymanych w konwencji muzyki środka z wpływami soulowej klasyki. Płytę promuje utwór „Tak niewiele” – osobisty protest Moniki przeciw aktom przemocy oraz wszelkiemu okrucieństwu wobec zwierząt.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...